خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: اهداف غدیر را بین المللی کنیم/بیمارستان امام خمینی به کارش ادامه خواهد داد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: اهداف غدیر را بین المللی کنیم/بیمارستان امام خمینی به کارش ادامه خواهد داد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، مراعات حقوق الهی و شهروندی، وحدت و اتحاد کلمه، دوری از اختلاف، تبعیت و پیروی از ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری، صبر و شکیبایی، مقاومت و استقامت در عرصه ی زندگی، اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، شکستن سدِّ تحریم استکبار جهانی توصیه و سفارش کرد.

وی با اشاره به فضیلت عمل صالح و حسرت برای ترکِ عمل صالح افزود: عمل صالح مصادیق فراوانی دارد یک مصداق عمل صالح همین حضور ارزشمند مومنین در نماز جمعه است. دومین مصداق، محبت و دلدادگی و عشق به خاندان پیغمبر (ص) است. یکی از نعمت های بسیار بزرگی که خدا به ما داد همین نعمتِ محبت است. اگر خدا این نعمت را به ما نمی داد دنیای ما سرد و خاموش بود.

امام جمعه شهرستان بهشهر به ارزشِ محبت در زندگی آدمی اشاره کرد و گفت: پیغمبر اکرم(ص) می فرماید هرکسی که دوست دارد به تمام و کمالِ ایمان دست یابد، نمی تواند مگر آنکه ما را دوست بدارد یعنی ایمان با پیغمبر و امیرالمومنین و فرزندانشان تمام می شود. پیغمبر فرمود خداوند بر من عهد و پیمان گرفت بر اینکه شما را دوست نمی دارم مگر کسانی که دارای دو صفت باشند یک ایمان دوم، تقوا و ما را دشمن نمی دارند مگر کسانی که دارای دو صفت بد باشند یک نفاق دوم شقی و بدبخت باشند آن گاه فرمود خوشا به حال آنانی که مرا و خاندان نبی مکرم اسلام را دوست می دارند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: جناب ابن عباس در عالَم رویا جناب سلمان محمدی را دیدند که سلمان هیات باشکوه و با عظمتی دارد تاجی از یاقوت به سر دارد لباس های فاخر به تن دارد. ابن عباس می گوید از سلمان پرسیدم آیا شما سلمان صحابی پیغمبر نیستی؟ گفت چرا هستم. گفتم شما همان خدمتگزار پیغمبر نیستی؟ سلمان: چرا هستم . به او گفتم سلمان، شما در عالَم دنیا این شکوه و عظمت و مقام  را نداشتی می بینم الان بسیار عظمت دارید آیا همان سلمان هستید؟ سلمان پاسخ داد بله همان سلمان هستم آن گاه ابن عباس سوال کرد سلمان، اگر اجازه دهی یک سوال بنمایم. سلمان: بپرس. گفتم: یا سلمان به من بفرمایید در پهنه ی محشر چه عملی بعد از ایمان به خدا و پیغمبر می تواند نجات بخش  و حُسن عاقبت انسان ها را تامین کند؟ سلمان فرمود ابن عباس، بعد از ایمان به خدا و پیغمبر چیزی بالاتر و گران قیمت تر از محبت به آقا امیرالمومنین آدم را نجات نمی دهد. این مقام و شان مولی امیرالمومنین و محبت و دلدادگی است.

وی ادامه داد: همین عشق و دلدادگی به امیرالمومنین  و فرزندان علی ابن ابیطالب مایه ی تحکیم اعتقادات، ایمان و استقامت است. پیغمبر فرمود اگر همه ی مردم بر حُبِّ علی بر عشق و دلدادگی علی وحدت نظر پیدا می کردند خداوند آتش جهنم را خلق نمی کرد. امروز اگر یکپارچه مردم به مقام معظم رهبری علاقه پیدا کنند و دولتمردان، اقتصاددانان، سیاسیون، فرهنگیان، احزاب، اقشار و همه ی گروه ها به فرامین مقام معظم رهبری گوش دهند می توانستیم کلیدِ حلِ مشکلات کشور را پیدا کنیم با همین ولایت و سرمایه ی عشق و محبت و دلدادگی به ولایت.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم همه را به تقوای الهی، عدالت و انصاف در زندگی، دوری از اسراف و گناهان، حضور در نماز جمعه، اهمیت دادن به واجبات، ترک محرمات، اخلاق اسلامی و به سبک زندگی اسلامی دعوت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: امام هفتم فرمود در دین خدا معرفت پیدا کنید(دین شناس باشید) اگر انسان اسلام و احکام دین را خوب بفهمد نخست، خداوند به او بصیرت می دهد. کلید بصیرت با کسانی است که در دین دانایی داشته باشند پایه ی کمال عبادت فقه است. اگر کسی دین شناس باشد خداوند به او عزت دنیایی و دینی می دهد. مقام معظم رهبری بارها بر بصیرت تاکید داشتند. مسلمان همواره باید بصیرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، بصیرت در دین و .. داشته باشد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از مردم، سادات خصوصا مداحان در عید غدیر خم افزود: علی صاحب غدیر دارای امتیازات خاصی است. روزِ عیدِ غدیر روزِ بیعت و میثاق است و ما بایستی پیام غدیر را بشنویم . سعی کنیم در باب امامت و ولایت غفلت ما را فرا نگیرد. عید غدیر و اهداف غدیر را باید بین المللی  کنیم. از غفلت به دور باشیم و با بصیرت با مقام معظم رهبری همسو باشیم تا بتوانیم سنگر ها را فتح کنیم و پرچم بصیرت، دیانت و تقوا را به امام زمان (عج) تحویل دهیم. علی ابن ابیطالب تنها افتخار شیعیان و مسلمانان نیست علی افتخار بشریت و انسانیت است.

امام جمعه شهرستان بهشهر ضمن تقدیر و تشکر از سخنران قبل از خطبه دکتر صالح طبری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر  بیان کرد: مسائل بهداشتی، درمانی و سلامت شهرستان بهشهر رشد چشمگیری داشت و خدماتی که در بیمارستان ها ارائه می شود قابل تقدیر است . به بیماران بیشتر رسیدگی کنید و در تامین دارو و درمان برای مردم تلاش کنید. بیمارستان امام خمینی به کارش ادامه خواهد داد و بیمارستان خاتم الانبیا در فضای مناسب افتتاح شود.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به هفته ی دولت و بیانات مقام معظم رهبری گفت: مسئولان قدر مسئولیت را بدانید این را از الطاف الهی بدانید برای مردم خدمات رسانی کنید از مسائل حاشیه ای بپرهیزید. کلید حل مشکل کشور را رونق تولید، شکوهِ اقتصاد مقاومتی بدانید. آمریکا در دشمنی بسیار خشن و غیر قابل اعتماد است.

وی در پایان از برگزار کنندگان یادواره های شهدا تقدیر و تشکر کرد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید