خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: مسئولین به مسائل اجتماعی توجه کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: مسئولین به مسائل اجتماعی توجه کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در جلسه ی شورای فرهنگ عمومی این شهرستان از بی نظمی بعضی از مسئولین انتقاد کرد و گفت: بسیاری از مسئولین در جلسات مهم شرکت نمی کنند. چرا مسئول باید به خود اجازه بی نظمی دهد؟ مسئولان باید احساس مسئولیت کنند. نماز جمعه مرکز حاکمیّت است بسیاری از مسئولین حتی در نماز جمعه شرکت نمی کنند.‌ نخست، خودِ مسئول باید پای بند و منظم باشد.

وی تصریح کرد: مسئولین به مسائل اجتماعی توجه کنند. مسئولی که اهمیت نمی دهد مسئول نیست. مسئول باید احساس مسئولیت کند. برخی از مسئولین نمی خواهند زیربار مسئولیت بروند.

امام جمعه شهرستان بهشهر به معرفی شخصیت آیت الله العظمی کوهستانی پرداخت و با اشاره به برگزاری بزرگداشت ملی آیت الله کوهستانی افزود: اگر نتوانیم شخصیت آیت الله کوهستانی را در کشور بشناسانیم باید کلمه کشوری را حذف کنیم چون جایگاه ایت الله کوهستانی رفیع و بزرگ است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بر معرفی درستِ شخصیت آیت الله کوهستانی تاکید کرد و گفت: وقتی از بزرگداشت ملی حرف می زنیم آیا استان های دیگر از آن باخبرند؟ آیا اطلاعیه ای دادید که قرار است در مازندران چنین کاری انجام دهید؟ با صحبت کردن در مورد یک کار کشوری نمی توان آن را انجام داد. کار کشوری وقت و پیگیری می خواهد.

وی ادامه داد: ما بایستی نقشه ی راه و اتاق فکر داشته باشیم. نماز جمعه ی شهرستان بهشهر هر هفته باشکوه برگزار می شود چرا نماز جمعه شهرستان بهشهر را در صدا و سیما کمرنگ نشان می دهند؟ چرا بهشهر تحت پوشش رسانه ای نیست؟

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با اشاره به فرارسیدن ماه محرم بیان کرد: سال به سال باید محرم را به روزتر کنیم. خطبای عزیز با مطالعه ی بیشتر در جذب جوانان کوشا باشند. پیغمبر فرمود بچه ها را براساس زمان خودشان تربیت کنید. بایستی سنت عزاداری اباعبدالله الحسین را مسلط باشیم تا دیگران از ما نگیرند. در مسائل دسته روی اعمال نفوذ فردی نکنید. بگذارید شور عاشورایی در مردم زنده بماند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری گفت: امروز یکی از توطئه های بسیار شوم دشمن القای یاس و ناامیدی در مردم است. نام اباعبدالله الحسین را جهانی کنیم. عزاداران تعصبات را کنار بگذارند. ما در عزاداری اخلاص می خواهیم نه تعصب. ما در عزاداری نیت اباعبدالله الحسین (ع) را می خواهیم.

وی بر تقویت باورهای مردم و فرهنگ دین داری تاکید کرد و ادامه داد: یک بُعد کربلا عرفان، معرفت، ذکر و یاد است. یک بُعد عاشورا، اخلاق است. یکی از فلسفه های ماه محرم این است که جوانان پای منبرها بیایند از وعظ علما استفاده کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان بر ضرورت تشکیل کلاس اخلاق برای مدیران تاکید کرد و گفت: مدیران با مسئولیتشان آشنا شوند نسبت به وظایف و مسئولیت هایشان بی تفاوت نباشند. مسئول انقلاب اسلامی واقعا مسئول است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید