خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: مقام معظم رهبری علمدار و کشتی نجات دنیای اسلام و معاصر هستند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مقام معظم رهبری علمدار و کشتی نجات دنیای اسلام و معاصر هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، تعهد و مسئولیت در امور فردی، اجتماعی و سیاسی توصیه و سفارش کرد.

وی افزود: بالاترین مصداق عمل صالح محبت به آل الله، عشق و دلدادگی به عترت پیغمبر مخصوصا سالار و سرور آزادگان عالَم است. بزرگترین نعمت خدادادی همین محبت است. اگر محبت نباشد دنیای انسان ها جهنم می شود. هرکسی خدا را دوست بدارد خدا او را نزد مردم محبوب قرار می دهد. محبت یک امر قلبی و الهی است. خداوند به موسی کلیم فرمود موسی این محبت را من القا کردم.

خطیب جمعه بهشهر گفت: امروز مقام معظم رهبری محبوب القلوب  هستند امروز با همین محبوبیت سیاسی مقام معظم رهبری بر سیاست جهان کفر، نفاق و استکبار غالب شد. مصداق عالی محبت آقا اباعبدالله الحسین است. مردم در محرم و صفر می گویند لبیک یا حسین. امام حسین کسی است که همه چیز را در راه خدا داد خدا هم محبت دل ها را به او داد. خدا اربعین امام حسین را جهانی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام صادق فرمود اگر خدا اراده کند به بنده ای خیر برساند دو نعمت بزرگ را به او عطا می کند ۱- دل او را حسینی می کند ۲- خدا عشق زیارت اباعبدالله الحسین را به او عطا می کند. بزرگترین نشانه ی خیر و سعادتمندی، عاقبت به خیری در همین دو مورد است. راهپیمایی اربعین تجلی همدلی وفادارانه برای ظهور حضرت حجت ابن الحسن العسگری است. راهپیمایی اربعین با پیروی از الگو گرفتن  قیام سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین شکل یافت. این اتحاد، همدلی و وفاق اجتماعی ارمغان همین قیام است. امروز مقام معظم رهبری علمدار و کشتی نجات دنیای اسلام و معاصر هستند. همه باید گوش به فرمان رهبر باشیم. به کلام رهبری به خوبی دقت کنیم.

وی با اشاره به مناسبت های هفته تربیت بدنی و ورزش جوانان گفت:فتوت و جوانمردی در ورزشکاران تقویت شود. ورزشکار باید بداند در چه کشوری زندگی می کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر خطاب به استاندار مازندران و مسئولان گفت: در زمان برداشت محصولات به مردم عزیز کمک کنید این مرکبات تلف نشود. به کشاورزان کمک کنید.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید