خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت بهشهر: امنّیت امروز را مدیون برادران نیروی انتظامی هستیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت بهشهر: امنّیت امروز را مدیون برادران نیروی انتظامی هستیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حسینی رکاوندی امام جمعه موقت شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن سفارش و توصیه به تقوا گفت: خیر دنیا و آخرت در تقواست. تقوا موجب عاقبت به خیری است. دینداری و حفظ مبانی دین بر همه چیز مقدم است به همین خاطر بزرگان دین بر سلامت دین و دینداری تاکید فراوان کردند. آقا امیرالمومنین می فرماید سلامت دین و دینداری برای ما از همه چیز محبوب تر است.

وی عدم شناخت صحیح یعنی همان جهل و نادانی را علل و ریشه دین گریزی برشمرد.

امام جمعه موقت بهشهر بیان کرد: شرط استفاده از قرآن تقواست. اگر تقوا و امادگی باشد قرآن آدمی را هدایت می کند. سرنوشت سازترین مسئله ی زندگی انسان در تقواست. مهمترین و موثرترین مسئله ای که می تواند در سازندگی تاثیر بگذارد تقواست.

حجت الاسلام حسینی رکاوندی به سالگرد ارتحال حضرت آیت الله ایازی و فرزندانِ عالِم و روحانی ایشان اشاره کرد و گفت: یکی از خطبای برجسته و کم نظیر ، برادرِ امام جمعه ی عزیزمان مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید علی جباری  دار فانی را وداع گفتند. درگذشتِ این عالِم بزرگوار را به همه ی مردم منطقه و علما و روحانیت و خانواده ی ایشان مخصوصا به برادر بزرگوارشان امام جمعه معزز شهرستان بهشهر عرض تسلیت دارم. من مدت ها طبق فرمان و دستور مرحوم آیت الله جباری (ره) گاهی افتخار داشتم در خدمت این عالم بزرگوار باشم. در مدتی که افتخار داشتم در خدمت ایشان باشم ایشان را یکی از علمای فاضل، اهل مطالعه، عابد،زاهد و ذاکر دیدم. لازم می دانم از طرف امام جمعه ی عزیز و بزرگوارمان از حضور مردم شریف و مسئولان شهرستان بهشهر تقدیر و تشکر دارم.

وی در ادامه به سفر رئیس جمهور به نیویورک اشاره کرد و افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران  ابهت، عظمت و قدرتی در جهان پیدا کرد. از موضع گیری های جناب رئیس جمهور تقدیر و تشکر داریم. باید همه چشممان به دهان مقام معظم رهبری باشد همان گونه که چشم مقام معظم رهبری به دهان آقا امام زمان(عج) است. یک سری مسائلی در ما و ماوراء وجود دارد یعنی با این معادلات مادی و ظاهری و دنیایی قابل حساب نیست.

امام جمعه موقت شهرستان بهشهر به مناسبت ها اشاره کرد و ضمن تبریک به مناسبت هفته نیروی انتظامی از فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بهشهر تقدیر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی رکاوندی گفت: پیامبر می فرماید دو نعمتِ امنیت و سلامت است که ما به آن بی توجه هستیم. امیرالمومنین(ع) می فرماید بدترین مکان جایی است که در آن مکان امنیت نباشد. امنیّت امروز را مدیون برادران نیروی انتظامی هستیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید