خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: وظیفه ی ما دفاع از فرهنگ مملکت و مرزهای اعتقادی است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: وظیفه ی ما دفاع از فرهنگ مملکت و مرزهای اعتقادی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه  شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، صداقت و راستی، زیبایی های اخلاق اسلامی، تلاش و سعی فراوان در جهت رونق بخشیدن به مسائل اقتصادی، شکستن حربه ی کهنه و فرسوده تحریم استکبار جهانی، ادای فرائض، دوری از گناهان و غفلت ها، دوری از تزویر توصیه و سفارش کرد.

وی با اشاره به اهمیت عمل صالح افزود: عمل صالح یعنی عملی که فقط با انگیزه الهی و با نیّت الهی باشد. قرآن عامل سعادت را در دو رکن بیان فرمود ۱- ایمان ۲- عمل صالح. یک مصداق بسیار بارزِ عمل صالح  محبت، دلدادگی و علاقه مندی به ساحت مقدس خاندان نبی مکرم اسلام است. محبت آل پیغمبر یک رکن سعادت است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: پیغمبر فرمود ۵ چیز از سعادت است ۱- فرزند صالح۲- همسر شایسته ۳- رفقای خوب ۴- محبت به خاندان نبی مکرم اسلام . زیباترین مصداق حسنه محبت اهل بیت است.امام صادق(ع) فرمود اگر خدا بخواهد به یک بنده ای توجه کند بر دل و باطن او دو چیز می اندازد ۱- محبت اباعبدالله الحسین(ع) ۲- زیارت اباعبدالله الحسین(ع)

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در ابتدای خطبه ی دوم همه را به تقوای الهی، امربه معروف و نهی از منکر، تبعیت و اطاعت محض از ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری، حضور هر چه باشکوه تر در صحنه ی نماز جمعه به خصوص برای جوانان عزیز و مسئولین عزیز توصیه و سفارش کرد.

وی ادامه داد:امام حسین (ع) می فرماید ای شیعه هرکس تو را دوست دارد سعی می کند تو را از کار زشت بازدارد اما هر کسی غم تو را نمی خورد سعادت تو را نمی خواهد تو را به گناه و بدی تشویق می کند. ما در عالَم دو خط داریم خط امامت، ولایت، توحید و رسالت است. مکتب جهاد، فرهنگ متعالی، مقاومت و استقامت دوم، خط استکبار، سیاست های شوم همه ی ظالمان در طول تاریخ. خط استکبار خط ولنگاری و خطُّ ترویج فساد است. امروز بایستی  جوانان عزیز اهل مطالعه باشند و کتاب دفاع مقدس مردم را به خوبی مطالعه کنند.

خطیب جمعه بهشهر با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس یعنی روزی انقلاب پیروز شد مردم از زندان شاه نجات پیدا کردند مردم آزاد شدند امام آمد برکت، عدالت و آزادی آمد. مردم در دفاع مقدس ایستادند و دفاع کردند. مردم با مقاومت و دفاع جانانه حدیث ماندگاری، ایثار، صبر، تقوا، شجاعت و مقاومت را درنوردیدند و کمر دشمن را شکستند تا جایی که سازمان ملل متحد عراق را آغاز گر جنگ معرفی و محکوم کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تاکید کرد: امروز دفاع از شرفِ مملکت است الان دفاع از غیرتِ مملکت است الان دفاع از فرهنگ مملکت و مرزهای اعتقادی است. امیرالمومنین (ع) می فرماید پیغمبر به ما دستور داد وقتی ما با انسان های گنهکار برخورد می کنیم نشان می دهیم که ما ناراضی هستیم معنا ندارد که ما در سازمان ملل بخندیم معنا ندارد با کشوری که روباه مکار و پیر استعمار است دست دهیم البته موضع کشورما، دیپلماسی خارج ما حقیقتا خوب بود.

وی ادامه داد: امام راحل فرمود از امریکا ما آنقدر صدمه دیده ایم از هیچ کس صدمه و لطمه ندیده ایم. آمریکا  دشمن شماره ی یک مردم محروم و مستضعف جهان است. آمریکا می گوید ما در منطقه منافع داریم چرا باید در منطقه ما منافع داشته باشد؟ چرا منافع مسلمین در منطقه باید منافع امریکا باشد؟ امام معمار کبیر انقلاب می فرماید همه ی مصیبت  ما بر سر امریکا و تمام گرفتاری های ما از اسرائیل و این دشمن پلید است.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان به مناسبت ها اشاره و از حضور مردم، نیروهای نظامی و انتظامی، برادران و خواهران در یادواره ۸۰۰ شهید و پنجمین سالگرد حضرت آیت الله جباری و سی و هشتمین سالگرد آیت الله هاشمی نژاد تقدیر و تشکر کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید