خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: امنیّت و عزت ما در پرتو همین یا حسین است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: امنیّت و عزت ما در پرتو همین یا حسین است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، فضیلت ها و زیبایی های اخلاق، اهمیت دادن به واجبات، دوری از معاصی و گناهان، پرهیز از غفلت  و لغزش ها توصیه کرد.

وی افزود: عمل صالح مصادیق فراوانی دارد اگر احکام الهی با نیت، انگیزه ی صادق انجام بگیرد عمل صالح است. حضور در نماز جمعه و پیاده روی اربعین مصداق عمل صالح است آنهایی که عمرشان را به بطالت گذرانده اند و به عمل صالح توجه نکردند آنها نیز بسیار حسرت می خورند تا جایی که می گویند خدایا ما را برگردان که عمل صالح یا اعمال صالحه ای را انجام دهیم.

خطیب جمعه بهشهر گفت: دلدادگی  به عترت و اهل بیت بالاترین عمل صالح است. کسی که محبِّ اهل بیت باشد شجاع و دلیر می شود در برابر ظالمان و قدرت های نفسانی و شهوانی  جسارت پیدا می کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام عسگری فرمود اولین نشانه ی مومن این است که اهل نماز است. دوم، مومن در نماز سعی می کند بسم الله را بلند و آشکار بگوید. سوم، انگشتر به دست راست می گذارند. چهارم، پیشانی اش را در نماز بر تربت اباعبدالله الحسین بر خاک می گذارند. پنجم، دل مومن در اربعین به سمت امام غریب می تپد.

وی ادامه داد: پیغمبر اکرم(ص) فرمود نماز نور است. آقا امام باقر(ع) فرمود جامعه ی ایمانی بداند نماز ستون دین شماست یعنی دین شما را به خیمه تشبیه کردند و عمود این خیمه نماز است. امیرالمومنین فرمود نماز به منزله ی یک دژ است که هرکسی با نماز و آشنا با فرهنگ نماز باشد فرهنگ بیگانگان او را از پای در نمی آورد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: موضوع دیگر ولایت و امامت است. ما باید متوجه باشیم. نگذاریم حادثه ی کربلا و عاشورا فراموش شود. جریان اربعین در حقیقت امتداد حرکت عاشوراست. بدانید نام حسین نوری است که هرگز خاموش نمی شود. اربعین در حقیقت به ما می آموزد اول، شهدای کربلا، شهدای ایران و خاطرات آنها برای همیشه در میان مردم زنده بماند. اربعین به مردم دنیا احیای فرهنگ شهادت، نگه داشتن فرهنگ ایثار و مقاومت می آموزد. دومین درس گسترش فرهنگ حسینی است. امروز امنیّت و عزت ما در پرتو همین یا حسین است. زیارت اباعبدالله الحسین برای مردم جاذبه ایجاد کرد. نام امام حسین کیمیاست.

حجت الاسلام والمسلمین جباری ادامه داد: به محتوای کربلا، فرهنگ شهادت و عاشورا توجه کنیم. امام حسین بود که انقلاب ما را پیروز کرد. امروز همین اربعین طوفان هجمه های دشمنان را خنثی می کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر به مناسبت های هفته نیروی انتظامی، هفته ی نابینایان و روز جهانی عصای سفید اشاره کرد و از مردم عزیز این شهرستان بابت حضور در مراسمات خطیب توانمند حاج آقا سید علی جباری تقدیر و تشکر کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید