خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: کار انقلابی ما ایستادگی در مقابل دنیای پوشالی استکبار است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: کار انقلابی ما ایستادگی در مقابل دنیای پوشالی استکبار است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، سعی و تلاش در امر دنیا و آخرت، اهمیت دادن به واجبات و دوری از معاصی و گناهان، دوری از غفلت و لغزش فرا خواند.

وی محبت و ارادت به اهل بیت را بالاترین مصداق عمل صالح برشمرد و افزود: کسانی که گرفتار رفیقان بد می گردند در روز قیامت حسرت می خورند و می گویند کاش راه پیغمبر را طی می کردیم. پیغمبر مکرم اسلام(ص) سه معیار را برای انتخاب دوست مطرح فرمودند ۱- با کسانی بنشینید که وقتی او را نگاه می کنید به یاد خدا بیفتید ۲- با کسانی بنشینید که عملکرد آنها، شما را به یاد  معادتان بیاندازد.۳- با کسانی بنشینید وقتی حرف می زنند بر منطق، علم، تجربه و دانایی شما بیافزایند. پیغمبر اکرم فرمود کسانی که با من و عترت من باب رفاقت، گفتگو و معاشرت را باز کنند سعادت این خانواده تضمین شده است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: امام عسگری خطاب به شیعیان فرمود تقوای الهی را پیشه کنید در دین خودتان با احتیاط و پارسا باشید هر چه می توانید در راه خدا و برای خدا کوشش کنید فراوان به یاد خدا باشید و همیشه به یاد معاد باشید و زیاد بر پیغمبر و آل پیغمبر صلوات بفرستید.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ادامه به مناسبت های پایان ماه محرم و صفر و حلول ماه ربیع الاول ، هجرت پیغمبر از مکه به مدینه، حمله ی وحشیانه و ظالمانه ی سپاهیان یزیدبن معاویه به مکه، شهادت آیت الله قاضی طباطبایی تبریزی به دست گروهک فرقان، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا اشاره کرد.

وی ادامه داد: نماز جمعه یادگار اسلام و پیغمبر است و پس از انقلاب مهمترین رسالت انقلاب اسلامی برپایی نماز جمعه است و شهرستان بهشهر در این حوزه پویاست. امام فرمود ما تا آخر عمر علیه دولت آمریکا مبارزه می کنیم و تا آن را به جایش ننشانیم و دستش را از منطقه کوتاه نکنیم و به تمام مبارزان راه آزادی کمک نکنیم تا انها را شکست ندهیم و تا خودِ مردم ایران سرنوشت شان را به دست نگیرند از پای نمی نشینیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: مقام معظم رهبری فرمودند امروز کار جهادی، انقلابی و حسینی ما ایستادگی در مقابل دنیای پوشالی استکبار است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری از حجت الاسلام زارعی مدیریت اوقاف شهرستان بهشهر تشکر کرد و گفت: ما در مسائل وقفی بایستی عدالت وقف را مراعات کنیم. با فساد، فسادآوران در هر اداره ای مخالف هستیم.

وی در ادامه در محکومیت جنایات استکبار مردم را به راهپیمایی ۱۳ آبان فراخواند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید