خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه موقت بهشهر: مبارزه ی ملی با استکبار جهانی جزو فرهنگ عمومی کشور ما شد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه موقت بهشهر: مبارزه ی ملی با استکبار جهانی جزو فرهنگ عمومی کشور ما شد

به گزارش روابط عمومی دفترامام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام هاشمی نسب امام جمعه موقت بهشهر در ابتدای نماز جمعه این هفته همه را به تقوای الهی فراخواند و گفت: تقوای الهی سرچشمه تمام خوبی هاست و مانع نفوذ شیطان است. خداوند در قرآن خطاب به مومنان می فرماید اگر می خواهید قیام کنید برای خدا قیام کنید به عدالت شهادت دهید و عدالت به تقوا نزدیکتر است. تقوای الهی را پیشه کنید خداوند به آنچه که عمل می کنید آگاه است.

وی افزود: عدالت معنای بسیار وسیع و گسترده ای دارد. دنیا تشنه ی عدالت است. تمام ادیان آسمانی معتقدند که روزی فرا خواهد رسید که انسانی  از جانب خدا به زمین می آید تا عدالت را برقرار کند.

امام جمعه موقت بهشهر گفت: در اجرای عدالت موانعی وجود دارد اولین مانع خودِ انسان است. اگرچه این شهادت علیه خودتان باشد شهادت دهید اشکالی ندارد زیرا عدالت اقتضا می کند. دومین مانع در اجرای عدالت پدر ومادر، بستگان و خویشان هستند. رسول اکرم(ص) در روایتی راجع به ظلم می فرماید آگاه  باشید در رابطه با ظلم. ظلم تاریکی روز قیامت را به همراه دارد. در روایت دیگر آمده حکومت با کفر باقی می ماند اما با ظلم حکومت دوام نمی آورد. عدالت و رعایت عدالت جزو وظایف همه ی انسان هاست.

حجت الاسلام هاشمی نسب  همه را به تقوای الهی، پارسایی در دین و تلاش برای رضای خدا فراخواند و به مناسبت های ۱۳ آبان، تبعید حضرت امام در رابطه با کاپیتولاسیون، روز دانش آموز، تسخیر لانه ی جاسوسی، شهادت امام عسگری، امامت امام زمان(عج) و روز فرهنگ عمومی اشاره کرد.

وی ادامه داد:  در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ حدود ۳ ماه قبل از پیروزی انقلاب  دانش آموزان به صورت نمادین کلاس های درس را تعطیل کردند و به خیابان ها امدند مردم نیز با آنها همراه شدند همه  در زمین چمن دانشگاه تهران اجتماع کردند و علیه نظام شعار دادند ساعت ۱۱ صبح مامورین شاه به دانشگاه آمدند و مردم را تیرباران کردند در این تیراندازی ۵۶ نفر به شهادت رسیدند و صدها نفر مجروح شدند.

امام جمعه موقت بهشهر گفت: تسخیر لانه ی جاسوسی که امام آن را انقلاب دیگر نامید. مبارزه ی ملی با استکبار جهانی جزو فرهنگ عمومی کشور ما شد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید