خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: امام جمعه شهرستان بهشهر:مسئولین بیشتر به فکر مردم باشند/ سیره ی مدیریتی پیغمبر را مطالعه کنیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: امام جمعه شهرستان بهشهر:مسئولین بیشتر به فکر مردم باشند/ سیره ی مدیریتی پیغمبر را مطالعه کنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، بایستگی و شایستگی اخلاق اسلامی، مراعات حقوق شهروندی، مراعات حلال و حرام، اهمیت دادن به احکام الهی، پای بند بودن به نظام دینی و الهی، اهمیت دادن به واجبات و فرائض، دوری از معاصی و گناهان یا دوری از غفلت ها فراخواند.

وی با اشاره به حقیقت تقوا  بر یاد معاد بودن، دل نسپردن به این دنیای فانی و بر فلاح و رستگاری تاکید کرد و افزود: بایستی دلت آنچنان مهربان باشد که احدی را مرنجانی. انسان که اسیر دنیا نمی شود از دنیا به نفع آخرت استفاده می کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر  گفت: امیرالمومنین به حضرت اباعبدالله الحسین فرمود حسین جان نهمین فرزند شما که نامش حجت ابن الحسن عسکری است قیام می کند قیام ایشان دارای سه امتیاز است اول، قیام ایشان براساس حق است و ظلم، ستم، نابرابری و تبعیض های نابجا در این قیام معنا ندارد. دوم، حکومت، حکومتِ قرآن، دین و اسلام است. امام زمان مامورند اسلام را جهانی کنند طوری که همه ی مردم متوجه اسلام و مبانی دین مقدس اسلام باشند. سوم، حضرت مهدی قیام به عدل و عدالت می کند. جهان در انتظار عدالت است و عدالت در انتظار آقا حجت ابن الحسن عسکری است. رهبر کبیر انقلاب فرمود انقلاب مردم ایران نقطه ی شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری  به مناسبت های روز وقف، سخنرانی معمار کبیر انقلاب در اعتراض به کاپیتولاسیون، اشغال کامل شهر خرمشهر توسط نیروهای متجاوز عراقی و جهانی در سال ۱۳۵۹، شهادت دکتر فتحی شقاقی بنیان گذار و رهبر جهاد اسلامی فلسطین، هجرت پیغمبر از مکه به مدینه، شهادت حسین فهمیده، روز بسیج دانش اموزی، روز پدافند غیر عامل، هفته بیمه سلامت، رحلت حضرت محمد (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت آقا امام رضا(ع)  اشاره کرد.

وی ضمن گرامیداشت هفته بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت در درمان و سلامت به مردم کمک می کند. مسئولین بیشتر  به فکر مردم باشند.

خطیب جمعه بهشهر  در رابطه با فلسفه ی بعثت پیغمبر اکرم(ص) بیان کرد: امام فرمود پیامبر به رسالت مبعوث شد تا اسلام را نشر دهد، حکومت، حکومتِ قرآن و اسلام باشد و اگر جنگی شکل می گرفت از سوی اسلام و پغمبر نبود قرآن می فرماید پیغمبر برای شما اسوه، الگو  و مقتداست یعنی زندگی تان را با زندگی پیغمبر و آل او تطبیق دهید سیره ی پیغمبر را اجرا کنید. پیغمبر دلسوز مومنان بود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری گفت: روز یکشنبه پیکر حدود ۷۰ شهید از مرز وارد کشور می شود همه ی ما مدیون شهدا و خانواده های شهدا هستیم. بازماندگان صبوری و استقامت می کنند. مراقب دشمن و ترفندهای دشمن باشیم.

وی خطاب به مسئولان گفت: پیغمبر مهربان، دلسوز بود برای مردم غصه می خورد. چرا ما فقط و فقط همه ی کارها را با عینک سیاسی می بینیم؟ انتخابات را آلوده می کنیم مجلس را آلوده می کنیم وزارتخانه ها را آلوده می کنیم. ایران موقعیت و ظرفیت خوبی دارد اما چرا فرزندان ما گرفتار فساد، اعتیاد، دزدی و …. شدند؟

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: بایستی تلاش کنیم. سیره ی پیغمبر، سیره ی مدیریتی پیغمبر، رمز و راز موفقیت پیغمبر را مطالعه کنیم. دانشگاه، حوزه، وزارتخانه ها، مراکز فرهنگی دقت کنند. حکومت دینی است و مردم و ابسته به این نظام و رهبری هستند.  امروز  هزار جریب دیگر هزار جریبِ دیروز نیست امروز حتی زعفران از هزار جریب برداشت می شود هزار جریب در حال تحول است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید