خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: مسئولان حُسن اعتماد مردم را جلب کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مسئولان حُسن اعتماد مردم را جلب کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛  حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، وحدت، اتحاد و یکپارچگی، بصیرت و هوشیاری، تبعیت از مقام معظم رهبری، اهمیت دادن به واجبات، دوری از گناهان و دوری از غفلت و لغزش توصیه و سفارش کرد.

وی بر انتخاب دوستان خوب تاکید کرد و افزود:انتخاب دوست و ارتباط با دیگر انسان ها از نگاه اسلام یک ضرورت است. امیرالمومنین(ع) می فرماید: ناتوان ترین و عاجزترین انسان، آن انسانی است که در زندگی نتواند دوستان خوبی را برای خود برگزیند عاجزتر از آن انسانی است که دوست انتخاب کرد اما نتوانست دوستان خودش را حفظ کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: انتخاب دوست خوب بسیار مهم است زیرا هم دوست خوب و هم دوست بد بر آدمی اثر می گذارد. در طرح افزایش بنزین آشوبگران و مزدوران متاثر از تبلیغات رسانه های دشمن خواستند ملت را با خودشان همراه کنند اما مردم تا فهمیدند این افراد دردِ گران شدن بنزین ندارند راه خودشان را جدا کردند.

حجت الاسلام و المسلمین  حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند این تصمیم سران قوه ی نظام اسلامی بود مردم به همه ی سختی ها تن دادند اما از رفیق بد بایستی دور بود.پیغمبر مکرم اسلام(ص) فرمود بپرهیزید از هم نشینی با انسان هایی که مسیر عبودیت، بندگی و اطاعت را طی نمی کنند و اهل معصیت هستند.

وی ندامت و پشیمانی را مهمترین ضرر و پیامد هم نشینی با دوستان بد برشمرد و ادامه داد: امیرالمومنین فرمود شیعه ی من، با انسان های شرور همراهی مکن همین بودن با انسان های بد، تبهکار و ضد اسلام ممکن است در شما اثر بگذارند و به طبیعت شما دستبرد بزنند و تو نمی دانی آن چه منظوری دارد. امیرالمومنین می فرماید از افراد دروغگو و انسان های نادان دوری کنید زیرا آنها به شما ضرر می رسانند.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم همه را به تقوای الهی، سعی و تلاش در جهت رشد رونق تولید برای شکستن تحریم و جبهه ی اقتصادی دشمنان،  به هوشیاری و بصیرت، برادری، مهر و محبت دعوت و توصیه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: امام صادق(ع) فرمود برای اداره ی هر چه بهتر کشور به اصول ۱-امنیّت ۲-عدالت ۳- فراوانی نعمت نیاز است باید همگان( دولت، ملت و مجلس) این اصول را مراعات کنیم. حضرت امیر فرمود مردم قدر دو نعمتِ سلامتی و امنیّت را نمی دانند مگر زمانی که آنها را از دست دهند. امنیّت مردم نباید دستخوش آشوب و آتش شود.

وی بیان کرد: مردم به فراوانی نعمت نیازمندند. دولت برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اهتمام ویژه ای داشته باشد. دولت تدبیر کند. تدبیر عقلانی یکی از نشانه های عاقل است. مسئولان نباید اجازه دهند مردم عزیز با سختی و ناراحتی مواجه شوند. مسئولان حُسن اعتماد مردم به دین، قرآن، نظام و روحانیت جلب کنند الان هرچه داریم پیش می رویم مردم از مذهب، دین و روحانیت و اسلام جور دیگری برداشت می کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: این آشوبگران و مزدوران بدانند بزرگترین وظیفه ی دولت، ملت، همت و اراده ی رهبری ما مبارزه با استکبار جهانی و جهنمی است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به هفته بسیج بیان کرد: تفکر بسیج تفکر الهام بخش و مقاومت در دنیای معاصر است. بسیج یعنی حضور در عرصه ی کارزار اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و … .اخلاص بسیجی در زندگی اولین شاخصه و امتیاز یک بسیجی است. بسیج خالص و خدامحور است. بسیج در همه ی میدان های سخت حضور دارد. همراهی مجاهدت بسیج با ایمان و عمل صالح و حفظ اندیشه ی ارزش شهادت از دیگر شاخصه های بسیجی است. بسیج یعنی خامنه ای و مقام معظم رهبری یعنی بسیجی.

وی در ادامه به هفته ی کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: هر خانواده ای یک کتاب بخواند. شهرستان بهشهر از نظر وضعیت مطالعه، امانت بردن کتاب آمار خوبی دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید