خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: وظیفه ی ما در این برهه از زمان تقویت دین است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: وظیفه ی ما در این برهه از زمان تقویت دین است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، تفکر و اندیشیدن، اهمیت دادن به فرائض  واجبات، ترک محرمات توصیه و سفارش کرد.

وی با اشاره به ویژگی های جامعه ی باتقوا افزود: این جامعه شنواست. حرفِ خدای بزرگ و اولیای دین را می شنود. به آنچه که شنیده اطاعت می کند. جامعه ی با تقوا براساس آیات قرآن اهل خیر، انفاق، احسان و حامی برادران دینی است. قرآن می فرماید هرکسی این ویژگیها را داشته باشد تقوا را مراعات می کند. همین تقوا می تواند او را به پیروزی و رستگاری برساند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: هم نشینی با صالحان، خوبان، صدیقین و شهدا، با پیغمبر و آل پیغمبر در راستای انجام عمل صالح به ما کمک می کند. زمانی برای انسان پیمودن راه عزت، عظمت، راه کمال، رشد میسر خواهد شد که خود اهل صلاحیت و با صالحان باشد کسانی که این راه را طی می کنند می توانند به مقصود برسند.امام هادی (ع) فرمود انان که اهل دل، صفا، سیر و سلوک هستند به اهل بیت خطاب می کنند ما می خواهیم با شما باشیم. قرآن به همگان خطاب می کند در راستای پیمودن راه کمال و بودن در صراط مستقیم پیغمبر و عترت طاهرین را الگوی زندگی تان قرار دهید.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: پیغمبر اکرم (ص) فرمود کسانی در روز قیامت بیشترین نور را دارند که در عالَم رفیق ترین و عاشق ترین به  خاندان ما (پیغمبر) و اهل بیت باشند. آیت الله العظمی کوهستانی به یکی از شاگردانش فرمود سعی کنید خدا و اولیای خدا را رفیق خودتان قرار دهید. توکل بر خدا داشته باشید. روزی را از او بخواهید غیر خدا را رها کنید. روزی جناب عیسی مسیح به یارانش گفت سعی کنید به خدا نزدیک شوید سعی کنید خدا را دوست بدارید آنها پرسیدند چگونه دوست و رفیق خدا شویم؟ عیسی گفت با انسان های آلوده و معصیت کار ننشینید. به اولیای خدا دل ببندید. یاران پرسیدند خوبی و بدی آدم ها مشخص نیست پس ما با چه کسانی بنشینیم؟ حضرت عیسی سه معیار بیان کردند اول، با کسانی بنشینید که وقتی او را می بینید به یاد خدا باشید. دوم، وقتی حرف می زنند بر هدایت، بصیرت و روشنگری در شما اثر بگذارند و بر معلومات شما بیفزایند. سوم، با کسانی بنشینید که ساده زیستی انها شما را به معاد و قیامت دعوت کند.

وی ادامه داد: جناب سلمان فارسی به مردم خطاب کرد من خیلی راجع به امیرالمومنین حرف دارم اما از دو چیز می ترسم ۱- ممکن است مردم از این همه حرف مرا متهم به جنون کنند ۲- آنهایی که ضد ولایت هستند مرا بکشند. ای مردم، سوگند به خدا که جانِ منِ سلمان در قبضه ی قدرت اوست اگر مردم علی را والی و سرپرست ِ خود قرار می دادند نعمت های خدا از آسمان و زمین در اختیار آنان قرار می گرفت اگر مردم علی را محور حکومت قرار می دادند حرف علی را گوش می کردند  هر گاه پرنده ای را می خواندند پرندگان آنها را پاسخ می دادند و اگر ماهیان دریا را نیز می خواندند ماهیان دریا خودشان را در اختیار قرار می دادند آن گاه فرمود در سایه ی حکومت عادلانه ی علی یک نفر از دوستان خدا محتاج نمی شد و با هم اختلافی نداشتند لکن شما غیر او را سرپرست قرار دادید پس منتظر بلا باشید. اگر بگوییم ولی فقیه اما در عمل مطیع نباشیم وضع همین خواهد بود که می بینید.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه دوم نمازگزاران را به تقوای الهی و حضور گسترده در نماز جمعه فراخواند و گفت: امام عسگری می فرماید دو خصلت است که برتری ندارد ۱- ایمان به خدا ۲- منفعت رساندن، کمک کردن به برادران دینی. با توجه به این حدیث  وظیفه ی ما در این برهه از زمان تقویت دین است. امروز ما در مصاف دشمنان بسیار کینه توزی مانند استکبار جهانی، اسرائیل، مزدوران منطقه ای و… هستیم . نگذارید با برخی از کلمات دین را از جوانانِ شما بگیرند. در برابر جنگ اقتصادی خودتان به فریاد همدیگر برسید. به همدیگر توجه کنید. گران فروشی نکنید. نظارت را بیشتر کنید. به تولید داخل توجه کنید. وظیفه ی دولت و ملت مقاومت و ایستادگی در برابر تحریم هاست. در برابر جبهه ی فرهنگی دشمن باید مواظب باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: خودمان را تحریم نکنیم. چرا نانوایی نباید نان مرغوب تولید کند؟  چرا بایستی مردم از پخت نان گلایه کنند؟ سعی کنید نظارت را بیشتر کنید. مراقب نانوایی ها باشید. پیغمبر فرمود نان را احترام کنید اگر نان نباشد مردم نماز نمی خوانند روزه نمی گیرند.

وی به مناسبت های ولادت آقا امام عسگری(ع)، وفات حضرت معصومه، هفته ی معلولان، روز دانشجو، سالگرد آیت الله العظمی گلپایگانی، سالگرد شهادت سومین شهید محراب اسوه ی اخلاق و تقوا آیت الله شهید دستغیب شیرازی اشاره کرد و همه را به حضور در مراسم دومین سالگرد شهادت حاج علی ییلاقی اشرفی دعوت کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید