خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: هدف اصلی دولت های استکبار محو قرآن و محو اسلام است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: هدف اصلی دولت های استکبار محو قرآن و محو اسلام است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، محاسن و مکارم اخلاق، اهمیت دادن به فرائض و واجبات دین، ترک معاصی و گناهان، اجتناب از محرمات توصیه و سفارش کرد.

وی در رابطه با حسرت خوردن و حسرت بردن برای ترک بعضی از اعمال در یوم الحسرت افزود: اولین گروه کسانی هستند که از یاد خدا غافل شدند. دومین گروه، کسانی که از اعمال صالح غافل شدند. سوم، افرادی که در این عالَم به جای دوستان و رفقای صالح و شایسته گرفتار رفیقان بد می شوند. یکی از گروه هایی که در یوم الحسرت بسیار حسرت می خورندکسی است که بسیار ظلم و ستم کرد این ظالم در یوم الحسرت بسیار تاسف می خورد. ظلم یعنی ستم و ضرر یعنی آزار و اذیت رساندن به دیگری. در قرآن کریم بیش از ۲۷۴ بار کلمه ظلم با مشتقات آمد ظلم امری زشت و قبیح شمرده شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: امیرالمومنین(ع) می فرماید به یاد بیاور روزی آنچه را که انجام داده ای خداوند به تو نشان می دهد. انهایی که عمرشان را بیهوده تلف کردند در آن روز حسرت می خورند. امروز استکبار در راس ظالمان است عده ای نیز مزدوری می کنند کار استکبار را دنبال می کنند و نسبت به دیگر مردمان ظلم می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: آن که با ولایت است و آن که برای شنیدن حرف ولایت هزینه می کند در روز قیامت نجات پیدا می کند و در عالَم دنیا عزیز و سرافراز می گردد. با ولی بودن یعنی در قول و عمل انسان طرفدار ولایت باشد و انچه ولایت می گوید محور و اساس کار باشد.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه دوم همه را به تقوای الهی، بیداری، صبر و شکیبایی، استقامت و مقاومت در راه اداره ی کشور و در راه صیانت از ارزش های انقلاب اسلامی، حضور در نماز جمعه، اهمیت دادن به واجبات و احکام نورانی قرآن، وحدت، اتحاد، همدلی، صفا و صمیمیت توصیه و سفارش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: امام صادق(ع) فرمود همان طوری که از دشمن بیرونی خودتان را نگه می دارید سعی کنید خودتان را از دشمن داخلی هم بیمه کنید دشمن داخلی یعنی دشمنی که در درون خودِ انسان است آن پیروی از هواهای نفسانی است. هر انسانی دو دشمن دارد یک، خارجی دو، داخلی. دشمن داخلی با هماهنگی دشمن داخلی گاهی یغماگری می کند گاهی منابع و سرمایه را از آدم می گیرد. برای یک جامعه خطرناک ترین دشمن همان دشمنِ داخلی است. این دشمن داخلی است که مزدور و اشرار می پروراند. این دشمن داخلی است که سعی می کند ولایت و نظام را تضعیف کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرماید استکبار با همه ی وجود به مقابله با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی کمر بست اگر انقلاب اسلامی به فرض محال متعرض امریکا هم نمی شد آن قدر آمریکا فشار و حیله علیه این انقلاب و نظام انجام می داد تا منحرفش کند و یا به شکلی نابود کند این روش آمریکا و استکبار در مقابل انقلاب اسلامی است. امام فرمود هدف اصلی دولت های استکبار محو قرآن، محو اسلام و محو علمای اسلام است.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: امام انقلاب کرد تا در کشور نظامی فاسد  از بین برود و یک نظام دلخواه ِ مردم  روی کار آید. اولین هدف امام این بود که می خواست اسلام ناب محمدی را بر ایران حاکم کند. دوم، عزت ایران، عزت مسلمانان، عزت محرومان و مستضعفان را به آنها ارمغان دهد. انقلاب اسلامی امام مبتنی بر حمایت از محرومین بود. ملت ها در برابر قدرت های شیطانی نه تنها کم نیاوردند بلکه در برابر قدرت های شیطانی و استکبار بایستند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به انتخابات تاکید کرد: نمایندگانی انتخاب کنید که اول،  به دنبال اسلام ناب محمدی و حاکمیت ارزش های دینی و قرآنی باشد دوم، به محرومین رسیدگی و به عزت مسلمانان و مملکت توجه کند. سوم، در برابر شرارت ها و حیله ها بایستند و مجلس انقلابی و جوان را تشکیل دهند. در خط انقلاب اسلامی و تداوم بخش راه سعادتمندانه  حضرت امام را پیش ببرند و مجلس را جایگاه خدمت، نظارت و اجرای عدالت بدانند نه تسویه حساب های حزبی و جناحی.

وی خطاب به دانشگاهیان، حوزویان، مسئولان و شهروندان بهشهری گفت: بهشهر دارای ظرفیت بسیار بالایی است بهشهر می تواند در راستای یکی از شهرهای پیشرفته همراه با زیرساخت های بسیار قوی باشد متاسفانه تا الان اینگونه نیست. بایستی همه و همه کار کنیم و تلاش کنیم.جوانان و دانشجویان به فکر رشد، تعالی، ترقی مجموعه ی شهرستان بهشهر باشند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید