خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: بر مردم شوک وارد نکنید/شعار تدبیر دادن دردی از مردم دوا نمی کند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: بر مردم شوک وارد نکنید/شعار تدبیر دادن دردی از مردم دوا نمی کند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، قناعت در زندگی، دوری از اسراف، سعی و تلاش برای امرار معاش، توجه به ظرفیت های داخلی، رونق تولید و شکستن قدرت شیطانی استکبار در بُعد تحریم ها ، پای بندی به احکام الهی، اهمیت دادن به فرائض و واجبات، ترک معاصی و گناهان، ترک محرمات توصیه و سفارش کرد.

وی به فضیلت عمل صالح اشاره کرد و افزود: هرکس دل در گرو دین، تقوا، نماز، روزه، خمس، حج و زکات دهد و در راه پیمودن صراط انبیا، شهدا و صدیقین را الگو قرار دهد یک بسیجی تمام عیار می شود. راه عزت، عظمت، سعادت و سیادت همین است که انسان با ولی خودش باشد. پیمودن راهِ ولی هزینه می خواهد صبر و شکیبایی می خواهد استقامت می خواهد. معیار عزّت و عظمت یک مملکت به این است که او پشتیبان ولی خودش باشد. در روایات آمده اگر بخواهید رفیق شوید هم نشین و هم کلام شوید با حکما بنشینید زیرا بر عقل، خرد، ایمانِ شما، ولایت پذیری شما افزوده می شود. با کسانی بنشینید که مومن، معتقد و ولایی هستند. عاقل و برخوردار از خرد، عالِم و اهل دانش و معرفت و بصیرت هستند. پیغمبر اکرم فرمود نشست و برخاست با انسان های اهل تقوا، عاقل، عالِم  و حکما به انسان ها عزت، شرف و غیرت می دهد.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه دوم  نمازگزاران را به تقوای الهی، وحدت، اتحاد و برادری، صفا و صمیمیت، دور بودن از اختلافات جناحی و حزبی، توجه به نماز جماعت و جمعه، پای بندی به احکام دینی، عدل و عدالت و انصاف و پای بندی به حقوق شهروندی توصیه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: امیرالمومنین می فرماید عالی ترین و زیباترین شکل عدالت و اجرای عدالت آن است که انسان به دادِ محرومین و مظلومین برسد. از آن ها حمایت و با آنان رفاقت کند. زیباترین شکل عدالت و اجرای عدالت آن است که حاکم در کنار محرومان، مستضعفان و ستمدیدگان باشد. هر انسانی نسبت به هم نوع خودش یا ظالم است یا ظلم پذیر یا نسبت به ظلم بی تفاوت یا مخالف با ظلم.امام می فرماید ترک مبارزه با ظلم و فساد و ظالم گناه کبیره است. ملت ما نه ظالم است نه ظلم پذیر نه بی تفاوت  نسبت به ظلم بلکه با ریشه ی ظلم مخالف است.

وی ادامه داد: شعار ملت ما عدالت است زیرا این ملت خود را پیرو ولی می داند این ملت خود را تربیت یافته ی مکتب نهج البلاغه امیرالمومنین می داند. کشورهای همسایه بدانند ایران با اینکه از اقتدار بسیار بالایی برخوردار است و ما در منطقه قوی هستیم این قدرت را هیچ گاه علیه کشوری به کار نمی بریم  اما استکبار و مزدوران منطقه بدانند هرکس بخواهد به این ملت ِ مجاهد، انقلابی و ایثارگر چشم چپ نگاه کند ملت آن چشم را کور خواهد کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر خطاب به رئیس دولت و دولتمردان گفت: بهترین و زیباترین شکل اجرای عدالت آن است که انسان از مظلومان و ستمدیدگان دفاع کند آیا مظلومتر از ملت ما نشان دارید؟ ملت ما  قبل از انقلاب تا به امروز مظلوم واقع شدند. آیا شایسته ی این مردم نیست از لحاظ اقتصادی قوی شوند؟ شعار تدبیر دادن دردی از مردم دوا نمی کند. آقای رئیس جمهور، شما روحانی و ملبّس به لباس مقدس روحانی هستید شما یک چهره ی حوزوی هستید تا کی می خواهید سرِ مردم کلاه بگذارید؟ رهبر انقلاب می فرماید شما به ظرفیت های داخل و به توانمندی های داخل توجه کنید این حرفِ رهبر است.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند در دنیایی که اساس کار دشمنانِ حقیقت بر فتنه سازی، آشوب و بلوا، بر آتش زدن، بی رحمی و تجاوز است اساس کار طرفدارانِ حقیقت بایستی این باشد که بصیرت و راهنمایی را هر چه می توانند برجسته تر کنند یعنی ملت بصیرت پیدا کند از راهنمایی رهبر انقلاب درس بگیرد و این موعظه ها را واضح تر و روشن تر در مقابل چشم مردم قرار دهند تا مردم تشخیص دهند و گمراه نشوند.

وی تاکید کرد: بر مردم شوک وارد نکنید مردم در کمالِ آسایش و آرامش باید زندگی کنند. امروز مردمِ ما گلایه دارند از گرانی، بیکاری، حقوق بگیران نجومی و….

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر به مناسبت های ولادت آقا عبدالعظیم حسنی ، شهادت ایت الله مدرس و روز مجلس اشاره کرد .

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در رابطه با یادواره های شهدا گفت: برگزاری یادواره ی شهدای دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهشهر و یادواره ی شهدای دانش آموزی در مدرسه ابتدایی شهید محمدیان ستودنی است. بایستی فرهنگ ایثار، جهاد، دفاع را به درون دانشگاه ها و مدارس  ببریم اگر می خواهیم در گام دوم انقلاب موفق باشیم بایستی از مدارس و دانشگاه ها شروع کنیم.

وی در پایان از افتتاح پروژه گازرسانی به ۷ روستای منطقه هزارجریب بهشهر و نکا (پرکلا، غریب محله،گالش محله، چالکده، شیرداری، ولم و سورک) در هفته ی جاری خبر داد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید