خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر:استیضاح ترامپ یک بازی سیاسی است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:استیضاح ترامپ یک بازی سیاسی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، طهارت و پاکی، تلاش برای کسب روزی حلال، پای بندی به ارزش های انقلاب اسلامی، فرامین مقام معظم رهبری، اهمیت دادن به واجبات، ترک معاصی و گناهان، امیدواری به تفضّلات الهی، توکل و تقویت ایمان، رسیدن به معرفت و یقین توصیه و سفارش کرد.
وی تقوا را بزرگترین عامل نجات بخش برشمرد و افزود: امیرالمومنین می فرماید بدترین توشه به سوی معاد و آخرت این است که انسان روحیه ی تجاوزگری، ظلم وستم نسبت به بندگان خدا داشته باشد. امیرالمومنین به همگان خطاب می کند ظلم و ستم نکنید. امروز ترامپ و نتانیاهو و روزهای گذشته صدام و شاه ظالمند و خوی شیطانی دارند.
خطیب جمعه بهشهر گفت: ظلم انواع و اقسامی دارد اول، ظلم به ذات مقدس پروردگار دوم، ظلم به نفس و خود ِ آدمی سوم، ظلم به دیگران و مردم و ظلم به عبادالله. ظلم به نفس یعنی انسان مسیر سعادت را طی نکند و به معصیت و گناه آلوده شود.
حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: قرآن کریم می فرماید ذات مقدس خدای سبحان به کسی ظلم نمی کند ولی بعضی از افراد به خود ظلم می کنند آن کس دروغ می گوید شایعه سازی می کند تهمت می زند و آن کسی که گرفتار نزول و ربا می کند به خود و خانواده اش ظلم می کند. شهید مطهری می فرماید دو چیز سبب می شود انسان ها به نفس ظلم کنند یکی غرور، جهالت و غافل شدن دوم، شهوت و شهرت است. شهرت عقل آدمی را از پای در می آورد. شهوت انسان را به منجلاب فساد و هلاکت می کشاند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم نمازگزاران را به تقوای الهی، رونق بخشیدن به اقتصاد داخلی و رونق تولید با تکیه بر توانمندی های داخل، سبک زندگی اسلامی و حضور در نماز جمعه فراخواند و با تاکید بر تقویت  عقاید دینی گفت: دشمن از همه ترفندها، مکر و حیله ها استفاده می کند تا شیعیان و نظام اسلامی را از بین ببرد. نظام اسلامی تا به امروز بحران های مختلفی  را پشت سرگذاشت اما مردم همواره ایستادند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: اهداف امام از این انقلاب احیای اسلام ناب محمدی، به عزّت رسیدن مومنان و نیروهای انقلابی و قدرت رسیدن ایران،برپایی حکومت اسلامی و توجه به طبقه ی محروم و مستضعف بود. فردی که می خواهد به عنوان نماینده در خانه ی ملت قرار بگیرد بایستی این موارد دغدغه اش باشد. هدف دیگر امام از انقلاب اسلامی روحیه ی خودباوری، توکل به خدا و نهراسیدن در برابر دشمن بود.

وی ادامه داد: ما در برابر انقلاب اسلامی باید متعهد باشیم. بایستی بدانیم انقلاب ِ ما دشمن دارد. تحت تاثیر نقشه های دشمن قرار نگیریم. در جهت رشد و تعالی کشور در صحنه باشیم. امروز اگر کاندیداهای نمایندگی مجلس میخواهند رای کسب کنند و در مجلس یازدهم قرار بگیرند بایستی به این موارد دقت کنند. امام به مردم فهماند این انقلاب دشمن دارد. امروز استیضاح ترامپ را پیش می کشند این استیضاح یک بازی سیاسی است انها می خواهند ترامپ  را مطرح کنند تا بتوانند در کنگره و … برایش رای بگیرند.

امام جمعه شهرستان بهشهر  در ادامه به برگزاری باشکوه جشن تکلیف در مصلی، مراسم هفته ی وحدت حوزه و دانشگاه در مدرسه ی علمیّه ی امام صادق(ع)، طرح محله انقلاب و…. اشاره کرد.

 

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید