خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: شعار محوری آموزش و پرورش تربیت نیکو باشد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: شعار محوری آموزش و پرورش تربیت نیکو باشد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، پروای از خداوند، بصیرت، هوشیاری و بیداری، دوری از غفلت و بی خبری، استقامت و پایداری، صبر و شکیبایی، اهمیت دادن به فرائض دینی و واجبات الهی، دوری از معاصی و گناهان، دوری از محرمات توصیه و سفارش کرد.

وی افزود: قرآن می فرماید دشمن شما شیطان است. رهبر کبیر انقلاب فرمود آمریکا شیطان بزرگ است. در مکتب نورانی قرآن و انبیای الهی اگر بخواهیم بستر و زمینه را برای اعتلای کلمه الله و حاکمیت ارزش های الهی و نظام توحیدی فراهم کنیم اول بایستی خط قرمز به روی معبودهای دروغین بکشیم. ما بایستی با شیطان  درگیر شویم و از آن فرار کنیم اگر می خواهیم زندگی سالم و سعادتمندانه ای داشته باشیم. این وظیفه ی ماست دنیا را برای حاکمیت ارزش های الهی اماده و مهیا کنیم. شیطان بزرگ میلیاردها دلار خرج می کند. میلیون ها نفر را می کشد تا بماند. تا دین خدا نباشد تا حاکمیت ارزش های الهی نباشد. شیطان باشد خدا نیست زیرا شیطان نمی گذارد مومن بماند و استقامت داشته باشد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: وظیفه ی نخست ما است به شیطان دست رد بزنیم راهش این است که به خدا پناه ببریم. قرآن می فرماید از شیطان رجیم به خدا پناه ببریم. فلسفه ی ذکر خدا همین است. فلسفه ی حضور جانانه ی مردم در نمازجمعه همین است. قرآن می فرماید اگر می خواهید شیطان در شما نفوذ نکند به خدا پناه ببرید. آمریکا دارو را تحریم می کند اقتصاد مردم را تحریم می کند بخشی از صنایع را تحریم می کند اما ماهواره ها را خیر اعتیاد خیر بی بند و باری و شرارت خیر. کارِ شیطان عادی سازی گناهان است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: وظیفه ی دوم در برابر شیطان محکم بایستید. در سوره ی مبارکه ی فتح آمده ” انسان بایستی در برابر دشمن محکم بایستد. هیچ گاه به شیطان و ظالم تکیه نکنید. امام فرمود ما می خواهیم رابطه با آمریکا را چه کنیم؟ رابطه با آمریکا مثل رابطه گرگ و میش است ما هیچ گاه نمی خواهیم در برابر آمریکا کوتاه بیایم. آمریکا هم بداند سیلی سختی خورد اما انتقام سخت تر از طریق مردم عزیز و امت اسلامی آن است که ان شاالله روزی شاهد باشیم آمریکا از منطقه بیرون رفت و ان شاالله شاهد از بین رفتن اسرائیل باشیم.

وی  در خطبه دوم همه را به تقوای الهی، پروای از خداوند، مقاومت و استقامت در میدان مبارزه با استکبار، تقویت و ایمان و رشادت های دینی، حضور یکپارچه در نماز جمعه، اهمیت دادن به مسائل اخلاقی فردی، اجتماعی و شهروندی توصیه کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: در سوره ی توبه خطاب به مومنان آمده اولا در میدان باشید با آنها با سرسختی و پیکار مقابله کنید خدا انها را با دستان شما عذاب می دهد. بدانید مومنان خداوند به دستان شما انها را ذلیل و نابود می کند نصرت می دهد با مقاومت و حضور در صحنه خداوند انتقام می گیرد و دل های مومنان را شفا می بخشد. خداوند فرمان خودش را اجرا می کند به دست مومنان اجرای عدالت می کند و ریشه ی ظلم و ستم را نابود می کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: استکبار و در راس آن ترامپ یک خبیث به تمام معناست. شهید حاج قاسم سلیمانی راجع به جنایات داعش و امریکا فرمودند من در دیاله دیدم داعشی ها بچه ای را از مادرش گرفتند این بچه را سربریدند بچه را روی آتش سرخ کردند و این بچه را در غذا گذاشتند و برای مادرش بردند این کوردلانی که در ایران عکس شهید سردار سلیمانی را پاره می کنند مواظب باشند عکس سردار را لگد کنید مهم نیست اما مواظب باشید خودتان زیر دست و پا لگدمال نشوید. خودتان سقوط نکنید. امروز امت اسلامی از عراق، سوریه، یمن و از افغانستان، پاکستان، بحرین و … منفوریت امریکا را فریاد می زنند مرگ بر آمریکا. آمریکا باید از منطقه بیرون رود.

وی با اشاره به مناسبت ها ادامه داد:  به آموزش و پرورش کمک کنیم و خروجی مدرسه را دقیقا رصد کنیم از دستگاه اموزش پرورش تعلیم و تربیت می خواهیم. پیغمبر مکرم اسلام فرمود فرزندانتان را احترام کنید اما تربیت نیکو داشته باشید. باید شعار محوری آموزش و پرورش تربیت نیکو باشد متاسفانه گهگاهی خبرهای ناگواری به ما می رسد که بعضی از معلمان آنچنان که باید باشند نیستند. مردم می گویند فرزندان ما باید عفیف و با حجاب بار بیایند. با عقل،خرد، نخبه و فرزانه بار بیایند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: گهگاهی به ما می گویند که نام برخی از شهدا را عوض می کنند. به اصطلاح امروزی ها شهید زدایی می کنند اگر دیدید عکس شهیدی را برداشتند عکس دیگری آوردند تابلوی دیگری را آوردند بایستی آن تابلو برداشته شود تابلوی نام آن شهید نصب شود. هیچ کس به خودش چنین اجازه ای ندهد و کارش را توجیح نکند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری به حادثه ی سقوط هواپیمای اوکراین اشاره کرد و افزود: توطئه بوده، خواستند سپاه ما را زیرسوال ببرند خواستند اعتماد مردمی را نسبت به سپاه پاسداران کمرنگ کنند البته ما همه داغدار شدیم. ترامپ اولین کسی بود که اعلام کرد در ایران هواپیمایی سقوط کرد اما مشکوک است. ممکن است خودی زده باشد اگر کسی واقعا مرموز نباشد. منافق نباشد چرا این چنین می گوید؟ ترامپ کافر است. ما همچنان مانند امام، رهبر سپاه را عزیز می دانیم و سردار حاجی زاده را یکی از یادگارهای جنگ تحمیلی می دانیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید