خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: از حماسه ۹ دی درس مقاومت و بصیرت بیاموزیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: از حماسه ۹ دی درس مقاومت و بصیرت بیاموزیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری  امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، سبقت گرفتن در کارهای خیر و نیکوکاری، تلاش برای اداره ی زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی، پای بندی به احکام نورانی دین و دوری از گناهان دعوت کرد.

وی یادآور شد: یکی از نام های قیامت حسرت است ظالمان و دیکتاتوران در قیامت حسرت می خورند اساسا ظلم بسیار قبیح و زشت است و ظالم و یاری کنندگان به ظالم منفور، ملعون و مغلوب همه ی عقلای جوامع انسانی هستند. به ظلم و ظالم تکیه نکنید. امروز در راس همه ی ظالمان استکبار است کسانی که با ظالمان همراهی می کنند در روز قیامت با آنها محشور می گردند.

خطیب جمعه بهشهر گفت: ظلم دارای انواع و اقسامی است یکی از انواع ظلم، ظلمِ به نفس است یعنی کسی به خودش ظلم می کند گناه می کند اطاعت نمی کند  و او را غفلت و جهالت دربر می گیرد. امیرالمومنین(ع) در دعای کمیل می فرماید خدایا من غافر و امرزنده ای برای گناهانم جز تو نیافته ام خدایا برای کردارهای زشتم پوشاننده ای جز تو نیافتم کسی که زشتی ها را به خوبی ها تبدیل کند جز تو نیافتم خدایا به خود ظلم کردم جاهل بودم ….. امام رضا(ع) می فرماید روزی می آید مردم مرتکب گناهانی می شوند که آن گناهان را نمی شناسند خداوند در ازای ارتکاب این گناهان بلاهایی را بر آنها نازل می کند که مردم آن بلاها را نشناسند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری در خطبه ی دوم همه را به تقوای الهی، بصیرت، هوشیاری و بیداری، حفاظت جدی از انقلاب اسلامی، ارزش های دفاع مقدس جمهوری اسلامی، وحدت و دوری از اختلاف، توجه به فرامین مقام معظم رهبری توصیه کرد.

وی افزود: پروردگار به حضرت عیسی خطاب کرد ای عیسی چون بر تو غضب کنم و خشم بگیرم خشنودی دیگران تو را سودی ندهد اما اگر اعمال تو را بپسندم از تو خشنود شوم خشم خشم گیران تو را زیان و ضرری نخواهد رساند. باید تلاش کنیم رضای حق تعالی را از آن ِ خود سازیم. کار خداپسندانه انجام دهیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: نماز جمعه ذکر است نماز جمعه ذکر الله اکبر است این شکوه، این بصیرت، این منبر تبیین می شود ذکر خدا برتر و بالاتر است. در روایت آمده  فرشتگانِ رحمت زودتر به مصلی ها  می آیند و جلوی درب می ایستند و بر کاغذهای طلایی و با قلم های نقره ای اسامی کسانی که وارد نماز جمعه می شوند  را می نویسند تا زمانی که خطیب جمعه برای ایراد خطبه به جایگاه می رود این فرشتگان کاغذ و قلم ها را جمع می کنند و به جلوی جایگاه می آیند ذکر را گوش می کنند پس دو خطبه مانند ذکر است. آن گاه می فرماید در پایان نام همه ی کسانی که دیر می آیند را نیز می نویسند بعد می گویند خوشابه حال آنانی که وقتی صبح جمعه نماز جمعه را خواندند دلشان است که به نماز جمعه بروند اینها دارای منزلت و درجات بسیار بالایی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در رابطه با انتخابات بیان کرد:بدانید با هر انتخابی خون تازه ای در کالبد کشور دمیده می شود. تمام سعی دشمنان انقلاب و نظام اسلامی این است که انتخاباتی نباشد یا خیلی کمرنگ برگزار شود لذا در هر انتخابات دشمن فعالیت ها را بیشتر می کند و برای بی رونق کردن انتخابات، بی شوق کردن مردم به حضور در انتخابات تلاش می کند.

وی ادامه داد: انقلابی های دلسوز و مردم شریف بایستی بدانیم انتخابات برای کشور، نظام، مردم در همه ی دوره ها دستاورد بزرگی است. مهمترین مسئله در انتخابات حضور و شرکت مردم است که باید هر چه بیشتر باشکوه تر باشد و با این حضور دشمن را مایوس و قلب امام، شهدا و مقام معظم رهبری را شاد بنمایند.

خطیب جمعه بهشهر ضمن گرامیداشت و تبریک به مناسبت میلاد عیسی مسیح و میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) با اشاره به جریان ۹ دی گفت: ما باید از این تاریخ انقلاب درس مقاومت و بصیرت بیاموزیم. بدانیم این انقلاب پشتوانه ی بسیار مهمی دارد پشتوانه ی این انقلاب اسلام است. پشتوانه ی این انقلاب خون های شهیدان ماست. پشتوانه ی این انقلاب آن اخلاص عبد صالح خداوند امام راحل، مقام معظم رهبری و مردم هستند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری ضمن تقدیر از صداقت دادستان سابق شهرستان بهشهر گفت: برای جناب مرادی دادستان فعلی آرزوی توفیق داریم و امیدواریم در استیفای حقوق مردم و آرامش شهر و شهروندان جدی باشند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید