خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: سردار سلیمانی الگوی امت حزب الله و پیروز میدان بود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: سردار سلیمانی الگوی امت حزب الله و پیروز میدان بود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، صبر و شکیبایی، استقامت و پایداری، دفاع از انقلاب و کیان مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران، پیروی از ولایت امر، پای بندی به احکام نورانی دین، فرائض و واجبات، دوری از معاصی و گناهان توصیه کرد.

وی با تاکید بر شناخت دشمن افزود: شیطان شخص نیست. به تعبیر مقام معظم رهبری شیطان یک جریان است یک فرهنگ است. دشمن کسی است که دارای سه ویژگی است اول، دشمن خوی شیطانی و استکباری دارد. آمریکا خوی شیطانی دارد. دوم، دشمن اغواگری می کند. فریب می دهد و راه را برای انسان های خوب می بندد تا  آنها  در مسیر راه انحراف قرار گیرند.آمریکا دستور می دهد تا سردار ما را از پای درآورند؟ چرا شما سردار سلیمانی را به شهادت رساندید؟ می گویند وجود سردار سلیمانی برای منطقه خطرناک بود این اغواست. آمریکا و شیطان اغواگر هستند و فریب می دهند با عنوان مبارزه با تروریسم با شعار نجات مردم و از بین بردن داعش اما خودِ آمریکا داعش است داعش هیات حاکمه ی آمریکاست.سوم، قول می دهد اما به قولش پای بند نیست.

خطیب جمعه بهشهر گفت: معنی عین الاسد یعنی چشم شیر. آمریکا خودش را شیر می دانست که در منطقه چشم دارد و همه جا را نگاه می کند ایران آمد چشم این شیر را کور کرد. تاریخِ آمریکا را بخوانید. از زمانی که آمریکا به عنوان استکبار خودش را جا زد دستش به خون میلیون ها انسان های بی گناه آلوده شد. به ما قول دادند با مذاکره  تمامی حساب های مسدود شده  را به ما بر میگردانند به ما قول دادند با مذاکره تحریم را بر می دارند. به آنچه که آنها در مذاکره گفتند متعهدانه ایستادیم اما آنها زیر قولشان زدند و گفتند نه تنها تحریم را بر نمی داریم بلکه تحریم را بیشتر می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در خطبه ی دوم همه را به تقوای الهی، فضیلت های اخلاقی، در صحنه ماندن، استقامت، حضور گسترده در نماز جمعه و جماعت، وحدت و اتحاد توصیه و سفارش کرد.

وی ادامه داد: قرآن می فرماید هرکسی به خدا ایمان بیاورد و عمل صالح انجام دهد خداوند او را در دل های مردم قرار می دهد محبوب مردم می کند.  از آیه ی فوق می توان دریافت دل دادن به خدا راز و رمز و کلید محبوبیت است سردار سلیمانی به این محبوبیت دست یافت. محبوبیت از الطاف الهی است که خداوند بهره ی مجاهدان، صدّیقین و شهدا می کند.

خطیب جمعه بهشهر تاکید کرد: آشکارترین، واضح ترین مصداق آیه ی فوق سردار اسلام، عزیز ایران و جهان، الگوی پیر و جوان، سمبل دین داری، اخلاص، ایثار، تواضع، شجاعت، از بین برنده ی شجره ی خبیث داعش و رسواگر آمریکا و استکبار، پشتیبان نظام و مالک اشتر مولا و مقتدای زمان، عزیز الله و عزیز امت اسلامی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است. حاج قاسم الگویی بی نظیر، بی بدیل و الگوی امت حزب الله و پیروز میدان حزب شیطان بود.

وی ادامه داد: این شهادت پیام هایی دارد اول، انقلابِ ما امام حسینی ست. انقلاب ما عاشورایی، خمینی و خامنه ای ست. مردم ما نشان دادند خون امام حسین (ع)  هنوز می جوشد و مردم می خروشند. خط مقاومت زنده است. دوم، رکن رکین انقلاب اسلامی و عمود خیمه ی انقلاب ولایت فقیه است. امام فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. سوم، خون به ناحق ریخته ی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی مجددا دل ها را به هم نزدیک کرد. وحدت خاصی میان مردم ایران و منطقه ایجاد شد.  ترامپ حماقت و جهالت کرد دستور ترور را داد اما مسئولین، روسا و سیاسیون آمریکا می گویند ترامپ عجب دیوانه ای است  که دست به کار خطرناکی زد.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید