خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: رقابت کاندیداها رقابتِ در خدمت باشد نه تخریب همدیگر
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: رقابت کاندیداها رقابتِ در خدمت باشد نه تخریب همدیگر

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، بصیرت و هوشیاری، بیداری و اجتناب از غفلت، دوری از گناهان، اهمیّت دادن به واجبات دعوت کرد.

وی با اشاره به دشمن شناسی، دشمن گریزی و ایستادن و مقاومت در برابر اهداف شیاطین افزود: از نظر تعالیم قرآن و فرهنگ نورانی اهل بیت نبایستی آدم گرفتار دام شیاطین گردد. دشمن می خواهد اختلاف بیاندازد تا از اختلاف مردم و مسلمانان بهره ای ببرد با شعار تفرقه بیانداز و حکومت کن. مومنان وظیفه دارند اتحاد و وحدت دینی را حفظ کنند و به رخ استکبار بکشند. گام خطرناک شیاطین ماجرای غفلت و اغفال مردم است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: استکبار جهانی و آمریکای شیطان صفت می خواهند مردم را منحرف کنند مردم ذکر خدا را فراموش کنند و گرفتار غفلت شوند. انسان باید قدر و ارزش خودش را بداند اما او غافل می شود. امام صادق (ع) ما را به فکر، بیداری و گریز از غفلت فرا می خواند و به انسان مومن و انقلابی می فرماید اگر فهمیدی شیطان دشمن آشکار شماست چرا از شیطان غافل می شوی؟

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: بزرگترین توطئه و ترفند و حیله ی دشمنان در طول تاریخ به اغفال کشاندن و گمراه کردن مردم بود. اگر جامعه غافل شود از خدا دور می شود هویت خود را فراموش می کند. غفلت مانع حاکمیت دین و ارزش های دینی است. امیرالمومنین فرمود با تداوم ذکر الله پرده ی غفلت کنار می رود.

وی ادامه داد: اولین ضرر غفلت دل مردگی است. آدم دل مرده حقایق را درک نمی کند شعور خودش را از دست می دهد. دشمن در راه به غفلت کشاندن مومنان، نمازگزاران و عالِمان و حاکمان تلاش می کند. میلیاردها دلار خرج می کند فیلم های کذایی می سازد حرف های کذایی می زند تا مردم را از حق و حقیقت دور کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر  در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را به تقوای الهی، انتخاب اصلح و احسن انتخاب در یازدهمین دوره ی نمایندگی مجلس شورای اسلامی با تفکر، تدبّر، بصیرت و شناخت توصیه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: در قرآن آمده خدا به پیغمبر فرمود من به مردم یک پند می دهم آن پند، قیامتان برای خدا باشد. اخلاص در قیام. قرآن کتاب موعظه، پند و اندرز است. انبیا وعاظ  مردم هستند. انقلاب، قیام و جهاد، دفاعِ ما برای خدا باشد و بس. قیام و انقلاب ۳ رکن دارد ۱- اخلاص ۲- رهبر حکیم و فرزانه ۳- فکر و برنامه. امام ما اخلاصش کامل بود. قیام امام قیامِ لی الله بود. رهبر انقلاب فرمود این انقلاب در هیچ کجای دنیا بدون نام امام شناخته نیست.

وی به میلاد فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و بر نقش زنان در پیشرفت جامعه تاکید کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر و تشکر کرد و افزود: بایستی در نگهداری و پاسداری این انقلاب بیشتر توجه کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ادامه ارتحال آیت الله طبرسی را تسلیت گفت.

خطیب جمعه بهشهر ضمن تقدیر و تشکر و خدا قوت به تمامی کاندیداهای نمایندگی مجلس تصریح کرد: کاندیداهای نمایندگی مجلس و طرفدارانشان سعی کنند مزایا و توانمندی ها را مطرح کنند. رقابت کاندیداها رقابتِ در خدمت باشد نه تخریب همدیگر. بدانید تخریب یک مسلمان گناه کبیره است. هرکسی از توانمندی کاندیدای خودش حمایت کند. مردم به اصول اخلاقی توجه کنند. کاندیداهای نمایندگی اخلاق انتخاباتی و شهروندی را رعایت کنند. آقایان در تبلیغات افراط و تفریط نکنند. از اسراف به دور باشند. تبلیغات در حدی باشد که مردم شما را بشناسند.

حجت السلام والمسلمین جباری بیان کرد: کاندیداهای محترم حرف مردم را گوش دهند حرف جوانان، حرفِ زنان و مردان را گوش دهند چه انهایی که در تریبون های آزاد سخن می گویند چه آنهایی که در صدا و سیما. ببینید مردم چه می گویند.اگر  نماینده ی مردم توانمند باشد اگر مومن و انقلابی باشد اگر دلسوز باشد بایستی یک دفتر  بگیرد تمامی حرف های مردم را مو به مو  و با دقت بنویسد. ببیند آن زن روستایی چه گفت آن جوانِ بیکار چه گفت آن دانشجوی عزیز چه گفت آن رای اولی چه گفت بایستی با همه ی توان خودش را به مجلس و به مقام  وکالت برساند. رهبر فرمود نماینده  باید شجاع باشد نماینده باید انقلابی و دلسوز باشد نماینده باید جامعه نگر باشد. بروشورها و کاغذهای تبلیغاتی کاندیداهای نمایندگی مجلس را واقعا با خانواده هایتان بخوانید و دقت کنید.

وی به اربعین شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و  ادامه داد: تشییع سردار شهید سلیمانی یوم الله بود. دشمن ضعیف و ذلیل شد. دشمن سیلی محکمی خورد. در جریان شهادت حاج قاسم سلیمانی اشرار و منافقان و سلطنت طلبان و ضد انقلاب های داخلی منطقه و خارج خوشحال شدند و می طلبد که شعار مرگ بر منافق سر دهیم.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید