خانه / خطبه های نماز جمعه / امام جمعه شهرستان بهشهر: انقلاب اسلامی سخن نو دارد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: انقلاب اسلامی سخن نو دارد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، مراعات تقوا در همه ی امور، امید و توکل بر خدا، اهمیت دادن به فرائض و واجبات، دوری از معاصی و گناهان توصیه کرد.

وی با تاکید بر استفاده از عمر افزود: هر مسلمانی براساس قرآن باید طوری زندگی کند که هم در این عالم گرفتار حسرت نگردد و هم در یوم الحسرت گرفتار حسرت و ندامت نگردد. قرآن کریم مومنان  را دعوت می کند دشمن را بشناسند خوی دشمن را بدانند و وظیفه خودشان را نیز در برابر شیطان و دشمن بدانند.

خطیب جمعه بهشهر یادآور شد: ما در برابر دشمن بایستی ایمان و باورمان را تقویت کنیم و محکم در میدان باشیم. از دشمن و مکاید دشمن نهراسیم. امام محمدباقر(ع) می فرماید هرکسی در میدان و معرکه بر خدا توکل کند این مغلوب دشمن نمی شود. عزت این انسانِ مومن در توکل به خدای سبحان است. در روایت آمده هرکسی از مقام پروردگارش بترسد و از وسوسه های شیطانی و نفسانی خودش را نگه دارد بهشت برین جایگاه اوست این در واقع ترس ممدوح و پسندیده است. ترسِ دیگر، ترسِ بد است و آن ترسِ از دشمن است. ترس از مکاید و نقشه های دشمن عیب و نقص است اما ترس از خدا و عظمت خدا ترس خوب و پسندیده ای است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: قرآن کریم کتاب موعظه، پند و  شفاست لذا اگر کسانی به قرآن دل ببندند و به عظمت قرآن خوب توجه کنند می توانند راه را از باطل بیایند. در قرآن خطاب به مومنان آمده ” گام در گام شیطان نگذارید زیرا شیطان شما را به بدی، شرارت، کینه و عداوت، حسادت دعوت می کند. نتیجه ی تبعیت از گام های شیطان هلاکت و نابودی است.

وی ادامه داد: قران کریم چندین گام برای شیطان بیان کرد که اولین گامِ شیطان این است که مردم را به کینه دعوت می کند. کینه از پست ترین رذیلت های اخلاقی است. امیرالمومنین (ع) می فرماید مادرِ همه ی بدی ها کینه است. قرآن می فرماید مردم پیغمبرشان را چنان می شناختند که فرزندانشان را می شناختند اما سنگ باران می کردند این کینه را دشمن ایجاد کرد. مادر و ریشه ی همه ی رذیلت ها کینه است.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم همه را  به تقوای الهی، صبر و استقامت، ایستادگی در برابر استکبار، تلاش و کوشش در راه پیشرفت کشور، اهمیت دادن به واجبات الهی، حضور ارزشمند در نماز جمعه فراخواند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: موسی بن جعفر (ع)  فرمود مردی از قم قیام می کند و مردم را به حق و احقاق حق دعوت می کند. مردم گرداگرد این امامِ حق اجتماع می کنند با این ویژگی ۱- مانند آهن فولاد محکم هستند ۲- از این بادهای فتنه و جریان های گوناگون  تکان نمی خورند. ۳- از حضور در میدان احساس ملامت و خستگی می کنند. عاقبت با کسانی است که تقوا را رعایت کردند پشت ولی شان ایستادند و با تمام وجود فریاد مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهند.

وی افزود: ماهِ بهمن سرشار از خاطره هاست. ماهِ بهمن، ماهِ پیروزی حق بر باطل بود ماهِ بهمن، ماهِ پیروزی انقلابیون بر رژیم منحوس پهلوی بود لذا مردم ماهِ بهمن را ماهِ استثنایی و ویژه می دانند. مقام معظم رهبری در خطبه ۲۷ دی نکاتی را بیان فرمودند که باید به آن موارد دقت کنیم. امروز انقلاب اسلامی سخن نو داردراه نویی را پیش پای مردم مستضعف گذاشت. مردم دنیا را هدایت کرد. امروز مقاومت یک جذابیتی برای مردم دنیا دارد. مردم سالاری دینی یعنی مردم برای سرنوشت خودشان تصمیم می گیرند. مقام معظم رهبری به ملت ایران فرمودند تنها راه مقابله ی با دشمنان و شیاطین قوت ماست. بایستی در همه ی ابعاد قوی باشیم. محصلین در درس خواندن قوی شوند علما در معارف قوی شوند مسئولین در اداره ی کشور، قضات در اجرای عدالت، مجلس و دولت خودشان را قوی کنند.

خطیب جمعه بهشهر  به انتخابات اشاره کرد و با تاکید بر حضور مردم در انتخابات گفت: دشمن پلید می خواهد یا انتخابات صورت نگیرد یا خیلی کمرنگ برگزار شود. مقام معظم رهبری از مردم خواستند با شور و ذوق در انتخابات شرکت کنند. در انتخاب نماینده فکر کنیم. نماینده ای به مجلس رود که مدرس گونه و مقلّد رهبر باشد استکبار ستیز باشد مدافع حق محرومان باشد بتواند در مجلس برای مردم نقش موثری ایفا کند. این منتخب مردم باید عدالت محور، استکبار ستیز، مدرس گونه، مدافع حریم و حرم مومنین و محرومین باشد. حزب الله به تمام معناو مدیری که بتواند در مجلس نقش آفرینی کند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید