خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: از هیاهو و عربده ی آمریکا نهراسید /بعضی ها در کشور هنوز خودباخته ی آمریکا هستند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: از هیاهو و عربده ی آمریکا نهراسید /بعضی ها در کشور هنوز خودباخته ی آمریکا هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته  همه را به تقوای الهی، صداقت و راستی و درستی در گفتار و کردار، تعهد و مسئولیت پذیری در مهمّات زندگی(امور مادی و معنوی)، اهمیت دادن به فرائض  و واجبات، دوری از محرمات و معاصی توصیه و سفارش کرد.

وی با اشاره به دشمن شناسی و دشمن گریزی افزود: عالی ترین مصداق اَبَر مرد ایران سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی بود که در میدان مبارزه به دشمن بها نداد و از دشمن نهراسید بلکه دشمن را ناکام گذاشت. قرآن می فرماید پیرو گام دشمن نباشید. استکبار جهانی برای اینکه در منطقه بماند گام هایی طراحی کرد یک گام، ترور سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی بود. گام دوم، معامله ی قرن است.

خطیب جمعه بهشهر گفت: دشمن، شیطان و استکبار گام به گام جلو می آیند در مناطقی که مد نظر دارند کینه و تفرقه ایجاد می کنند جنگ مذهبی و قومیتی به راه می اندازند. پیغمبر مکرم اسلام می فرماید هرکسی که کینه توز باشد یا سه رذیلت در او باشد این انسان در زندگی نشاط ندارد. امیرالمومنین فرمود سه انسان هستند که زندگی راحتی ندارند اول، انسان کینه توز دوم، انسان حسود سوم، بداخلاقی و بد دهنی. امیرالمومنین فرمود آنکسی که کینه توز است مورد تنفر همگان است. مقام معظم رهبری و امام بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی فرمودند آمریکا بداند امروز منفورترین دولت در میان مردمِ ما امریکا و اسرائیل هستند. امیرالمومنین فرمود شما در هر کجا فتنه، آشوب، غم، مصیبت و بلا می بینید از دست کینه توزان است. انسان کینه توز آسایش دیگران را نمی خواهد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: بعضی ها در کشور هنوز خودباخته ی آمریکا هستند هنوز امریکا را حلال مشکلات می دانند هنوز از آمریکا می ترسند. ما می توانیم دشمن را از همین آیات و روایات بشناسیم. در حدیثی دیگر آمده آدم کینه توز عذاب می کشد و خودش را از پای در می آورد و همیشه غمگین است.

وی ادامه داد: حضرت اباعبدالله الحسین می فرماید تفاوت میان شیعیان و پیروان ما با کسانی که مخالف ما هستند در همین است مخالفانِ ما دل های امیخته به حسادت و کینه دارند اما شیعیانِ ما سالم دل و پاک هستند قلب این گروه عرش خداست قلبشان مانند آیینه صاف است.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم همه را به تقوای الهی در همه ی امور، صبر و شکیبایی، استقامت و پایداری، حضور معنادار در نماز جمعه، دوری از غفلت، پای بندی به احکام قرآن و سیره ی فاطمی(س) دعوت کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به آیه ی ۵ سوره ی ابراهیم گفت: خداوند می فرماید و ما موسی را با آیات و معجزات خود فرستادیم و به او دو ماموریت دادیم اول، قومت را از ظلمات به نور آور دوم، ایام الله را یاد انان بیاور . این ایام الله نشانه است برای انان که هم صبورند و هم در برابر نعمت های الهی شاکر هستند. اولین درس از آیه این است که یک منجی همیشه هست. راه نجات بسته نیست اما راه نجات به دست بزرگی است که به خشم و قهر خداوند ظالمان را از بین می برد و با لطف و الطاف نسبت به محرومان و مستضعفان عنایت می فرماید. درس دوم ، همه ی روزها روزِ خداست اما خدا به موسی گفت بعضی از روزها  یعنی یوم الله را به مردم تذکر بده روزی که خدا  قدرت و حاکمیّت خودش را بر مردم نشان داد.

خطیب جمعه بهشهر اظهار کرد: طرح شوم ترامپ که امروز به عنوان معامله ی قرن مطرح است با عکس العمل نیروهای انقلابی، آزادگان، حقوقدانان و علما مواجه شد. طرح معامله ی قرن یعنی تمامی فعالیت های امام، رهبری، مجاهدان و فلسطین هیچ یعنی فلسطین را به راحتی به اسرائیل دهیم اما آمریکا بداند ما تربیت شده ی مکتب اسلام، مکتب سیاسی امام هستیم. ما فرزندان جبهه و جنگ هستیم. ما رهروان  راه ولایت الامام خامنه ای هستیم. امام می فرماید ای مظلومان جهان از هر  قشر و از هر کشوری که هستید به خود آیید و از هیاهو، عربده ی آمریکا و سایر زورمندان نهراسید و جهان را بر انان تنگ کنید.امام می فرماید دشمن اصلی اسلام و قرآن و پیامبر (ص) ابرقدرت ها خصوصا آمریکا و فرزند فاسد و نامشروعش اسرائیل است. رئیس جمهور آمریکا بداند منفور ترین افراد دنیا پیش ملت ما خودش است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ادامه به ۲۲ بهمن اشاره کرد و گفت: ۲۲ بهمن امسال تقریبا با چهلمین روز درگذشت شهید حاج قاسم سلیمانی مصادف است باید در  این روز حضور حاج قاسم سلیمانی وار داشته باشیم.ما را نترسانند. در انتخابات نیز بایستی با صلابت و قوت مانند همیشه حضور حداکثری داشته باشیم.

وی در پایان با اشاره به نابودی پرندگان در میانکاله گفت:  ما نیز متاثر شدیم بلافاصله به مسئولان مربوط تذکر دادیم و خواستار پیگیری وضعیت شدیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید