خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: شرکت در انتخابات برای ملت ما یک فرصت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: شرکت در انتخابات برای ملت ما یک فرصت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته همه را به تقوای الهی، توکل بر خدا، اعتماد به ذات خدای سبحان و منان، شکر به درگاه خداوند از نعمت های بسیار مهم انقلاب اسلامی، وحدت و اتحاد، اهمیت دادن به واجبات و دوری از گناهان و ترک محرمات توصیه و سفارش کرد.

وی به دشمن شناسی، دشمن گریزی و دشمن ستیزی اشاره کرد و افزود: قرآن به مومنان سفارش می کند  مومن نسبت به دشمنان و ترفندهای دشمنان باید محکم، مقاوم و از خود سرسختی نشان دهد. آنهایی که مراعات نمی کنند آنهایی که در اقتصاد جامعه فساد ایجاد می کنند آنهایی که بند و بسط های سیاسی اقتصادی دارند بدانند در دام شیطان گرفتار شدند. خداوند به پیغمبر فرمود پیامبر در همه ی مسائل به خدا پناه ببر و اجازه نده شیطان در تو نفوذ کند. اگر در جامعه ذکر الله کمرنگ شود نماز جمعه از ابهتش بیفتد خدا در زندگی نقش آفرینی نکند این یعنی تسلط دشمن بر آدم یعنی نفوذ دشمن بر آدم. قرآن می فرماید شما سعی کنید خدا را فراموش نکنید اگر خدا را فراموش کنید خودتان را فراموش می کنید هرکس خدا، ذکر و یاد خدا و ایام الله را فراموش کند گرفتار دام می شود. غفلت طناب شیطان است.

خطیب جمعه بهشهر در خطبه ی دوم مجددا همه را به تقوای الهی، مراقبت از خود در همه ی عرصه های زندگی، دوری از غفلت، حضور در عرصه های انقلاب اسلامی، حضور در پای صندوق های رای، حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، حضور در نماز جمعه توصیه و سفارش کرد.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: حضرت آقا می فرماید بیش از همه توصیه ی من امید و نگاه خوشبینانه به آینده است. بدون این کلید اساسی همه ی قفل ها هیچ گامی نمی توان برداشت. شما جوانان باید پیشگام در شکستن این محاصره ی تبلیغاتی باشید و در خود  و دیگران نهال امید به آینده را پرورش دهید. ترس و ناامیدی را از خود و دیگران برانید این نخستین و ریشه ای ترین توصیه و ریشه ای ترین جهاد شماست.

وی ادامه داد: اولین موضوعی که می توان آموخت اینکه آدم باید به آینده ی خودش امیدوار باشد هرکس که به خدا توکل کند خدا او را کافیست بنابراین ناامیدی در فرهنگ و معارف دینی محکوم است. امام جواد(ع) می فرماید اعتماد به خدا  نردبان پیشرفت و ترقی است. درس دوم، از آینده نهراسید. مومنین نهراسید شما برتر هستید اگر ایمانتان را حفظ کنید. درس سوم، با استقامت در میدان بودن است.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ادامه به مناسبت های وفات ام البنین و روز تکریم از مادران و همسران شهدا، ۲۲ بهمن اشاره کرد و ضمن گرامیداشت ایام الله دهه ی فجر افزود: شیعیان و این ملت با محبت، با عشق، صفا و صمیمیت ولایت را حمایت می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری  شرکت همگان را در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواستار شد و  تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند شرکت در انتخابات برای ملت ما یک فرصت است اما برای دشمن یک تهدید.بایستی با بصیرت و هوشیار باشیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید