خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر:مسئولان مردم را ببینند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر:مسئولان مردم را ببینند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، بصیرت، هوشیاری و بیداری، دوری از معاصی و گناهان و انجام واجبات توصیه کرد.

وی افزود: تعالیم قرآن و معارف نورانی اهل بیت بر مواظبت و مراقبت از خود در برابر توطئه ها، دام ها و نقشه های دشمنان تاکید کرد. دشمنان تلاش می کنند ویروس غفلت مانند ویروس کرونا در میان انسان های مومن و متدین رواج یابد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: از نگاه قرآن آدم غافل کسی است که نعمت و سرمایه ای را در اختیار دارد متوجه آن متاع و سرمایه و نعمت نیست. خداوند به ما نعمت عمر داد و فرمود از این نعمت استفاده کنید بعضی ها آنقدر غافلند که نمی دانند که این عمر سرمایه است و باید از آن استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: در سوره ی یونس آیه ی ۹۲ آمده ” کم نیستند مردمانی که این همه آیات، معجزات و یوم الله ها را می بینند ولی از جریان تاریخی غافل می مانند. در طول تاریخ خداوند چه معجزاتی نشان داد چه نعمت هایی در اختیار گذاشت چه طاغوت هایی را گرفتار کرد مثل غرق شدن فرعون در آب، نابودی نمرود و …. باید عبرت گرفت. در سوره ی نسا آیه ی ۱۰۲ آمده ” کفار، استکبار و دشمنان یک آرزو دارند که شما از سرمایه، توان و سلاح تان غافل شوید. غفلت از دام های شیطان و دشمنان است اگر چه غفلت مومنان و انقلابی کم است اما آرزویشان این است که روزی جامعه را به غفلت گرفتار کنند. همین حضور مردم بزرگترین نعمت است. غفلت راه را برای استکبار باز می کند.

وی ادامه داد: امیرالمومنین خطاب به مردم کوفه فرمود چشمِ دشمن برای حمله به شما خواب ندارد ولی می خواهند شما را به خوابِ غفلت ببرند در بند دیگر می فرماید جوانِ شیعه بیدار باش غفلت تو را نگیرد. بزرگترین نعمت انقلاب اسلامی وجود رهبری است. رهبر با صلابت و استوار در مقابل دشمنان دین ایستاده است اگر مردم و مسئولین ما در برابر خودشان دشمن ببینند هیچ کس به خود اجازه نمی دهد درا مانت خیانت کند. بدانید خداوند چه سرمایه هایی مانند رهبر و امام در اختیار ما قرار داد. امام مقابل توطئه های شیطانی طاغوت می ایستاد. با صلابت، قدرت و قوت، تقویت دین در برابر توطئه ها و ترفندهای دشمنان ایستاد.

خطیب جمعه بهشهر در خطبه دوم نمازگزاران را به تقوای الهی، مراقبت از خود و ارزش های الهی، حفظ روحیه ی ایثار، اخلاص، شهادت، حضور در نماز جمعه و جماعت توصیه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری گفت: در قرآن آمده ” خدا سرنوشت مردمی را تغییر نمی دهد مگر مردم سرنوشت خودشان را تغییر دهند. گام اول انقلاب را آنانی که به انقلاب توجه کردند با همین آیه طی کردند. مردم در برابر نظام طاغوت ایستادند این مردم ۲۲ بهمن آفریدند در دلِ ۲۲ بهمن نظامی مقدس و نورانی چون نظام حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی را رای دادند آنان انقلاب کردند انقلاب را تثبیت کردند از انقلاب دفاع کردند. در گام دوم انقلاب نیز همین آیه محور است.

وی افزود: درک این انقلاب اسلامی اولین وظیفه ی ما و مسئولین است. قیام ما برای خدا بود. انقلاب از مسجد بیرون کشیده شد. انقلاب ما الی الله بود. امام فرمود انقلابِ ما حق بر باطل بود. انقلابِ ما برای عبودیت علیه طاغوت بود. وظیفه ی دوم اینست باید انقلابی بمانیم. انقلابی بودن و انقلابی ماندن یکی از مطالبات این ایامِ مقام معظم رهبری است. حفظ انقلاب اسلامی از خودِ انقلاب اسلامی مهم تر است. مقام معظم رهبری فرمودند امروز، روزِ جشنِ ملی ماست. بایستی مسئولان مردم را ببینند.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به تاکید اسلام بر بهداشت جسم گفت: دقت کنید و از ویروس کرونا غافل نشوید. مردم را نسبت به بهداشت فردی آگاه کنید. دشمنان می خواهند از این ویروس سوء استفاده کنند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید