خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / پیام روزانه امام جمعه محترم شهرستان بهشهر (پیام سوم)
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پیام روزانه امام جمعه محترم شهرستان بهشهر (پیام سوم)

بسم الله الرحمن الرحیم

🔻 الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله طاهرین

🔸 به همه برادران و خواهران با محبت شهرستان بهشهر و اهل روستاها، به جوانان و نوجوانان به مسئولین و خادمان به ویژه پزشکان و پرستاران و خانواده‌های گرانقدر شان و مجموعه سروران منابع طبیعی، سلام و عرض ارادت و ادب دارم و دهم رجب سالروز ولادت حضرت امام جواد علیه السلام را تبریک عرض می‌کنم.

🔹 می‌دانیم یکی از بهترین ماه های سال، ماه رجب است که رسول مکرم اسلام فرمود: رجب ماه بزرگ خداست و امام صادق علیه السلام فرمود که پیامبر اکرم فرمودند، ماه رجب ما استغفار امت من است پس در این ماه بسیار طلب آمرزش کنید، که خالق هستی خدای مهربان آمرزنده و مهربان است و از سوی دیگر این ماه مقارن با اسفند ماه هجری شمسی است که یکی از مناسبت های خوب و زیبای آن یعنی ۱۵ اسفند روز درختکاری است.

🔸 واقعاً اهتمام نظام مقدس اسلام در خصوص درختکاری خیلی بلند است تا آنجا که رسول اکرم فرمود اگر نهالی در دست یکی از شماست و در آستانه برپایی قیامت به اندازه کاشتن آن وقت دارد آن را بکارد. (مستدرک الوسائل جلد ۱۳ صفحه ۲۶)

🔹 اگرچه امروز فضای کشور ما به خاطر ویروس منحوس کرونا خوب نیست اما با اراده ی الهی کرونا را شکست داده و در روز درختکاری طبیعت کشور را جان و در مردم امید به زندگی را افزایش می‌دهیم، پس پیش به سوی درختکاری.

🔸 از عزیزان منابع طبیعی می خواهم که نسبت به نهال بهره ده مانند سیب و انار و انجیل و غیره و درخت های زیبا با همکاری همه مردم به جنگ آلودگی ها رفته و تنفس در هوای پاک و تمیز را برای کشور به ارمغان آورید.

🔹 خداوندا ملت ما و دلسوزان سلامت امت ما را توفیق بیشتر عنایت فرماید و ما را در اطاعت و پیروی از عزیز رهبرمان موفق بفرماید.

💠 در پایان عرض ادب به ساحت امام جواد علیه السلام و تبریک به حضرت امام رضا (علیه السلام)

🔺 مظهر جود داور است جواد/ نور چشم پیامبر است جواد/ راحت جان حیدر و زهرا است/ عقل و داد مصور است جواد/ در جمالش نظر کن و دریاب/ که رضای مکرّر است جواد/ غنچه باغ عصمت است ولی/ غنچه زود پرپر است جواد/

🖊 سید عربعلی جباری
📎 امام جمعه شهرستان بهشهر

📆 پنج شنبه، ۱۵ اسفند ۹۸

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید