خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر : در برگزاری نمازجمعه مسئولینِ شهرها باید پیشقدم باشند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر : در برگزاری نمازجمعه مسئولینِ شهرها باید پیشقدم باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر ؛ نشست روسای ستاد برگزاری نماز جمعه شرق استان مازندران با حضور امام جمعه محترم شهرستان بهشهر، امام جمعه محترم شهرستان نکا و مهدی مستشرق رابط ستادهای نماز جمعه استان و روسای ستاد برگزاری نماز جمعه ده شهر مازندران با موضوع شروع مجدد نماز جمعه در دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر برگزار شد.

امام جمعه معزز شهرستان بهشهر در این نشست مشترک، با تاکید بر ولایت و امامت گفت: ائمه جمعه نمایندگان ولایت امر هستند روح و قلب اسلام به امامت برمی گردد. پیغمبر اکرم (ص) فرمود هیچ پیامبری مانند من اذیّت نشد وقتی صحبت ولایت و امامت می شود آیه می آید که اگر شما امروز آن مسئولیت و رسالت اصلی را بیان نکنید مجموعه ی رسالت را انجام ندادی و آن این بود که امیرالمومنین (ع) را به عنوان وصی، امام، مقتدای پس از خود باید معرفی می کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری تاکید کرد: زیبایی های ولایت را ببینید پیغمبر اکرم (ص) به انصار فرمود، این علی است اولا علی را دوست بدارید دوم، به علی احترام کنید سوم، از ولایت تبعیت کنید.

وی با گلایه از عدم بازگشایی مساجد و نماز جمعه ها افزود: بازار ، پارک ها و … بازگشایی شد اما مساجد و مراکز عبادی نه. کسی اعتراض نکرد. بدانیم چه کسانی از عدم بازگشایی مساجد و نماز جمعه ها خوشحال می شوند و چه کسانی ناراحت می شوند؟ ضد انقلاب ها از بازگشایی مساجد و نماز جمعه هراس دارند ضد انقلاب ها تلاش می کنند تا جایی که می توانید نمازجمعه ها را برگزار نکنید.

امام جمعه شهرستان بهشهر به همکاری شورای سیاست گذاری ائمه جمعه با ستاد ملی مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: بایستی ستاد مبارزه با کرونا به همه ی مسئولین اجرایی آنچنان قاطعانه دستور دهد که اختلافی میان مسئولین و ائمه جمعه ایجاد نشود. در اسرع وقت به حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری، برسانید اگر قرار است در شهرها نمازجمعه برگزار شود مسئولین شهرها باید پیشقدم باشند

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری با تاکید بر فهم دقیق مسائل فقهی احکام اسلامی تصریح کرد: هرکس نمی تواند برداشت شخصی از مسائل فقهی داشته باشد در این مسائل باید پای بند به رسالات باشیم. همه موظف هستند هر آنچه که در پروتکل های بهداشتی آمده را رعایت کنند.

وی ادامه داد: باید راهکار پیدا کنیم مردم را نترسانیم نماز جمعه ذکرالله است هر کجا ذکر الله باشد شیطان دور می شود از همین کرونا می توان به شیطان تعبیر کرد که ترس و اختلاف ایجاد کرد. مردم مسلمان و متدیّن هستند. در صورت شرایط لازم برای بازگشایی مساجد با قدرت مساجد را باز کنید.

مسئول شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر در بخش پایانی بیاناتشان افزودند: ستاد برگزاری نماز جمعه شهرستان بهشهر آمادگی کامل دارد تا هر زمانی که دستور به برگزاری نماز جمعه گرفته شد این فریضه ی دشمن شکن را با قوت و قدرت و با حفظ تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار کند و من قول میدهم که صف اول آن نماز جمعه، تمامی مسئولین عزیز شهرستان، همانطوریکه در مهار کرونا منسجم و متهد بودند در برگزاری نماز جمعه نیز همراه و همقدم با مردم باشند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید