خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: در علم و دانش، خودسازی و تربیت سرمایه گذاری کنیم
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: در علم و دانش، خودسازی و تربیت سرمایه گذاری کنیم

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ به مناسبت هفته معلم اعضای ستاد تجلیل از مقام معلم با حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزّز شهرستان بهشهر دیدار کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر ضمن تبریک به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: معلم به دنبال فرصت سازی، تقویت فکر و حل آسیب هاست معلم برای جامعه برکت دارد شناخت جایگاه معلم در واقع شناخت جایگاه علم است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: خدا در سوره الرحمن فرمود همه چیز فانی می شود همه چیز حیات دارد حیات معنوی ، حیات عرفانی و علمی دارد هرکس به مقام وجه ربِّک برسد او فانی نمی شود. سراسر این جهان را حساب کنید از نظر اعتقادی مردم یا موحد هستند یا مشرک. جامعه ی شرک نابود است.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم معلم را در یک جمله تعریف کنیم معلم به مقام‌ رب رسید پدر و مادر نیز به مقام رب رسیده اند مربی هستند معلمی شغل انبیاست. معلم در مقام تربیت آمد. شهید مطهری می فرماید معلمی شغل نیست عشق است. امیرالمومنین فرمود در پیش پای دو کس قیام کنید ۱- پدر و مادر ۲- معلم

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ما باید نسبت به برخی مسائل جدی تر باشیم و در علم و دانش، معرفت و شناخت، خودسازی و تربیت سرمایه گذاری کنیم. علم آموزی زمان و مکان ندارد. آیت الله جوادی آملی می گفت اگر هر طلبه ای یا محصّلی بگوید من در علم فارغ التحصیل شدم آن نقطه ی جهلش است. پیغمبر فرمود ز گهواره تا گور دانش بجوی. تربیت، علم، مطالعه و رسیدن به مقام رب بسیار اهمیت دارد. معلم نیز باید قدر خودش را بداند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری با تاکید بر ارزش و جایگاه معلم افزود: معلم نباید دغدغه داشته باشد معلم باید در امانتی که به او سپرده شد متمرکز شود.

وی ادامه داد: انسان باید به مقام معرفت الرَب برسد معلم و مربی را خوب بشناسد کسی که با جهل مبارزه می کند و می خواهد علم را جایگزینِ آن کند.

امام جمعه شهرستان بهشهر اظهار کرد: امروز در فضای کرونایی آموزش و پرورش شهرستان بهشهر برنامه هایی را در دستور کار دارد و معلمان با شوق، رغبت، امید و امیدواری مشغول به فعالیت هستند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری گفت: همه ما موظف هستیم در ماه مبارک رمضان اراده ی خودمان را تقویت کنیم و نظم و انضباط را در کارها بیشتر کنیم.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید