خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: علی(ع) آیینه ی تمام نمای مکارم اخلاقی پیغمبر است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: علی(ع) آیینه ی تمام نمای مکارم اخلاقی پیغمبر است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ مراسم توزیع بسته معیشتی در قالب سفره مهربانی توسط خادمیاران رضوی با حضور حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزّز شهرستان بهشهر ، فرماندار محترم و خادمیاران در مسجد رضویه برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این مراسم گفت: در زندگی امیرالمومنین(ع) فضایل و سجایا بسیار فراوان است. قرآن کریم می فرماید: اگر مردم بخواهند نعمت های مادی و فضایل، سجایا و امتیازات امیرالمومنین را بشمارند نمی توانند آنها عاجز هستند. پیامبر اکرم (ص) فرمود: لَوْ أَنَّ اَلْغِیَاضَ أَقْلاَمٌ وَ اَلْبَحْرَ مِدَادٌ وَ اَلْجِنَّ حُسَّابٌ وَ اَلْإِنْسَ کُتَّابٌ مَا أَحْصَوْا فَضَائِلَ أَمِیرِ اَلْمُؤْمِنِینَ عَلِیِّ بْنِ أَبِی طَالِبٍ عَلَیْهِ اَلسَّلاَمُ. اگر همه درختان باغ‌ها قلم شوند و تمام دریا‌ها مرکّب و جوهر، و جن‌ها حسابگر و انسان‌ها نویسنده گردند، نمی ‏توانند فضایل علی (ع) را شمارش کنند. این مقام امیرالمومنین علی ابن ابیطالب است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: پیغمبر اکرم(ص) در جای دیگر فرمود «انّ اللّه تعالی جعل لاخی علیٍّ فضائل لاتحصی کثره فمن ذکر فضیلهً من فضائله مقرّابها غفر اللّه له ما تقدّم من ذنبه و ماتأخّر؛ براستی خداوند برای برادرم علی(علیه السلام ) فضائل بی شماری قرار داده است که اگر کسی یکی از آن فضایل را از روی اعتقاد و اعتراف بیان نماید، خداوند گناهان گذشته و آینده او را می بخشد.

وی ولایت، محبت و اطاعت از ولایت را سبب نجات آدمی برشمرد و افزود: با این سه واژه کلیدی آدمی هم از مشکلات دنیا و هم از گرفتاری های آخرت نجات می یابند در قرآن کریم داشتن اخلاص نیز عامل نجات است.

این استاد حوزه علمیّه مطرح کرد: همین ویروس کرونا ما را متوجه قیامت کرد. روزی که هیچ کس نمی تواند به گرفتاری دیگری برسد مادر از فرزند فرار می کند و …. ویروس منحوس کرونا همین بلا را بر سر مردم آورد. ما باید بیشتر توجه و دقت داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین جباری گفت: وقتی امام حسین از ذوالجناح به زمین افتاد فرمود “رضاَ برضاک” . در وصیت نامه ی معمار کبیر انقلاب ما آمده من با دلی آرام و قلب مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت شما برادران و خواهران مرخص و به جایگاه ابدی سفر میکنم. امیرالمومنین فرمود اللهم فُزتَ و ربِّ الکعبه به خدای کعبه منِ امیرالمومنین رستگار شدم.

وی در پایان گفت:حکومت به وجود علی زینت یافت نه علی به حکومت. علی آیینه ی تمام نمای سجایا و مکارم اخلاقی پیغمبر است.پیغمبری که قرآن اخلاق ایشان را ستود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید