خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: مردم نباید دغدغه معیشت داشته باشند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: مردم نباید دغدغه معیشت داشته باشند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر به نقل از فارس؛ حجت‌الاسلام سید عربعلی جباری در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان و در بین نمازگزاران بهشهر اظهار کرد: نماز جمعه، نماز دشمن شکن است و خودم و همه را به تقوی الهی و داشتن همت والا در امور زندگی دنیایی و معنوی و سعی و تلاش در لحظه‌های زندگی برای رساندن کشور به خودکفایی همه جانبه در سال جهش تولید  و وحدت و انسجام سفارش می‌کنم.

وی افزود: عافیت، خیر و سلامت از مسائل مهمی است که امیدوارم نصیب حالمان شود و همه ما در راستای سلامت تلاش کنیم و اکنون که آمارهای کرونا رو به افزایش است به سلامت فردی و اجتماعی دقت بیشتری اعمال شود.

جباری با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) که می‌فرمایند: ” مردم نیازمند سه مساله امنیت، معیشت و عدالت هستند ” گفت: امنیت غذایی، ناموسی، سیاسی و اقتصادی از موارد مهمی است که مردم به آن نیازمند هستند و همچنین باید بدانیم که مبارزه با فساد اقتصادی و اداری در جامعه باید باشد که بی‌عدالتی‌ها مردم را ناامید می‌کند.

وی افزود: باید تلاش کنیم که مردم دغدغه معیشت نداشته باشند و اگر بخواهیم به این حدیث توجه کنیم باید تابع ولایت فقیه باشیم و تنها به زبان نباشد؛ بلکه باید به عمل کار شود و همگی رهبر را حکم قرار دهند.

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه مردم نیازمند امنیت غذایی هستند و باید توجه شود که جوانان مورد تهدید دشمن قرار نگیرند و اشتغال و ازدواج آنان به راحتی تامین شود؛ خاطر نشان کرد: برای تأمین این موارد باید تابع رهبری باشیم چرا که رهبری مهمترین و معضل کشور را در عدالت، امنیت و وفور نعمت می‌دانند که باید رعایت شود.

جباری ادامه داد: در برخی از موارد در ما حرص حاکم شده است و باید از حرص و طمع جلوگیری شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ایام دهه کرامت خاطر نشان کرد: ایام دهه کرامت نزدیک است و نباید شعائر دینی تحت الشعاع قرار گیرد؛ بلکه باید اجتماعات باید حفظ پروتکل برگزار شود.

امام جمعه بهشهر گفت: همه ما مدیون تلاش‌های کادر درمانی بیمارستان‌ها هستیم و پیشنهاد داریم که کوچه پر تردد، میدان یا خیابانی به نام پرستاران و یا سلامت نامگذاری شود و در جلسه شهرداری مورد توجه قرار گیرد و به مرحله عمل درآید.

جباری با بیان اینکه بهشهر در زمان پیاده‌روی اربعین، موکب اربعین نداشت ؛ گفت: پیشنهاد شد که موکب اربعین با تشکیل هیآت امناء تشکیل و از مردم می‌خواهیم که کمک‌کار مادی و معنوی این موکب باشند.

وی ادامه داد: خیران مدرسه‌ساز هم در طول سال‌های مختلف تلاش کردند و اکنون هم انتظار داریم کمک‌کار باشند و در امر خیر پیش‌قدم باشیم.

خطیب جمعه بهشهر حفظ وحدت شهرستان را مهم دانست و اظهار کرد: عزت، عظمت و ماندگاری، توسعه و پیشرفت ما مدیون انسجام و وحدت است.

جباری افزود: هفته جهاد کشاورزی را داشتیم که وضعیت کشاورزی خوب است و امیدواریم محصول کشاورزان خوب خریداری شده و دست واسطه‌ها قطع شود.

وی ادامه داد: به تابستان نزدیک شدیم و باید در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنیم.

به گفته امام جمعه بهشهر اعتراض مردم آمریکا و اروپا علیه سیاست‌های ظالمانه نژادپرستی بر همگان روشن است و دولت آمریکا به جای تدبیر، مقابل مردم قرار گرفت و وحشیانه وارد عمل شد.

جباری با اعلام اینکه امام و رهبری به ما آموختند که از مردم و مستضعفان دفاع کنیم ؛ تصریح کرد: جوانان آمریکا را به تاریخ کربلای امام حسین(ع) متوجه می‌کنم که ما از شعار کربلا استفاده کردیم و بر طاغوت پیروز شدیم و جوانان آمریکایی بدانند که ما از امام حسین(ع) هیهات من‌الذله را آموختیم و در این مسیر به پیروزی رسیدیم.

وی گفت: در روایت داریم  که” خداوند بخشنده است و بخشندگی را دوست دارد و خداوند پاک است و پاکیزگی را دوست دارد” و لذا سخاوت، پاکی و تمیزی باید مورد توجه ما باشد و شهرستان بهشهر در این بخش با قوت وارد عمل شود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید