خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: نظافت بخشی از ایمان است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: نظافت بخشی از ایمان است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه نماز جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، انجام فرائض دینی، پای بندی به مقررات و قوانین دینی و الهی فراخواند.

وی با اشاره به اهمیت پای بندی به بهداشت و درمان در سیره ی اهل بیت افزود: اهل بیت همه را به رعایت مسائل بهداشتی در زندگی شخصی و اجتماعی توصیه می کردند متاسفانه ما از سیره ی اهل بیت فاصله گرفتیم امروز آرامش، آسایش، زندگی مطلوب و ایده آل از زندگی ما رخت بر بست و به جای آن بیماری های گوناگون، افسردگی، استرس و اضطراب در زندگی مردم جای گرفت.زندگی مجازی ، ماشینی و زندگی صنعتی به جای آن که برای مردم امنیت خاطر بیاورد افسردگی، ناامنی، دغدغه، پیری زودرس و…. آورد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: یکی از اصولی که اهل بیت بر آن تاکید داشتند اصل نظافت، تمیزی و پاکیزگی است. پیغمبر اکرم(ص) فرمود: نظافت بخشی از ایمان است. انسان باید محیط زندگی و کار، شهر و کشور و محیط زیست را تمیز نگه دارد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: پیغمبر آمد تا مردم را به نکات بهداشتی جسم و جان متوجه سازد. در سوره ی اعراف آمده پیغمبر مبعوث به رسالت شد تا آنچه پاک و پاکیزه است بر شما حلال نمود و غیر آن را بر شما حرام کرد. پیغمبر اکرم(ص) فرمود: هر مقدار که می توانید و هر چه در توان دارید پاکیزگی و تمیزی را مراعات کنید زیرا اسلام مبتنی بر نظافت، پاکیزگی و به دور از آلودگی است.

وی ادامه داد: اسلام دینِ نظافت و بهداشت است. اهل بیت در آن دوران آنچنان راجع به بهداشت فردی و اجتماعی توصیه نموده اند که امروز نیز عمل به آن توصیه ها لازم و واجب است. همه بر حفظ تمیزی و رعایت اصل نظافت توجه کنند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم مجددا همه را به تقوای الهی، صبر و استقامت، مقاومت و پشتکاری، رونق تولید، همت والا در مراعات مسائل بهداشتی فردی و اجتماعی، مراعات اخلاق در همه ابعاد و مراعات حقوق شهروندی دعوت کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: امام حسین (ع) فرمود همه ی شیعیان و پیروان در سلامت تن بشتابید تا مادامی که عمر دارید یعنی بهداشت را در تمام زندگی تان مراعات کنید این حدیث مسئولیت همه اعم از کادر درمانی ، شبکه درمان و بهداشت، بیمارستان ها ، خانواده ها را بیشتر می کند و تک تک هر یک از ما بایستی در سلامت خود کوشا باشیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان از همه عزیزانی که در ایام کرونا برای کنترل وضعیت تلاش داشتند تقدیر کردند و از فعالیت های ایثارگرانه مردم شریف شهرستان بهشهر، سپاه، نیروهای بسیجی و تمامی افرادی که در رزمایش مواسات زحمت کشیدند قدردانی کردند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید