خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: آبروی نظام به اجرای عدالت بستگی دارد
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: آبروی نظام به اجرای عدالت بستگی دارد

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ همزمان با هفته ی قوه قضائیه ریاست ، دادستان و پرسنل محترم قوه قضاییه ی شهرستان بهشهر با امام جمعه شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار ضمن تبریک به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و تولد علی ابن الموسی الرضا(ع) و همچنین تبریک و تسلیت به مناسبت هفته دستگاه قضا افزود: در نظام دینی برای انسان ارزش زیادی قائل شدند تا جایی که انسان را خلیفه الله معرفی کردند این خلیفه الله به انسان نسبت داده شد و مسجود فرشتگان است زیرا سبقه ی الهی دارد. ما همه چیز را در اختیار انسان قرار دادیم هر انچه در زمین، آسمان و دریا وجود دارد در اختیار انسان است .

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: این انسان دارای دشمنانی است اول، شیطان که دشمن آشکاری برای انسان است. دوم، نفس اماره یعنی آن تمایلاتی که انسان ها را به بدی می کشاند. صداقت قاطعیت،تکریم و تجلیل می آورد صداقت می تواند تمام کارکنان را جذب کند. سومین دشمن، دنیا و عناوین دنیایی است.

وی ادامه داد: برترین خلق کسی است که به حق قضاوت کند البته کسی می تواند به عدالت قضاوت کند که دنیا را نبیند این دنیا دل مردگی می آورد و انسان را اسیر و وابسته می کند. چهارمین دشمن، حسادت است که در انسان ها وجود دارد هرکسی بخواهد خوب زندگی کند دشمن زیاد دارد. انسان بسیار بزرگوار است اما اگر هوشیار نباشد گرفتار مسیر باطل می شود. ما فرهنگ را درست متوجه نشدیم در نظام اسلامی به اقتصاد بها دادیم و به فرهنگ توجه نکردیم. اگر به مردم می فهماندیم نان برکت دارد، کار عبادت است امروز گرفتار نمی شدیم حریص نبودیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر ضمن تقدیر از ریاست دادگستری شهرستان بهشهر و دادستان گفت: گهگاهی مردم از دستگاه های اداری و مدیران شهرستان گلایه دارند اما تا به امروز از دادگستری شهرستان بهشهر گلایه و انتقادی نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تاکید کرد:به قضات تذکر بیشتری دهید . پرونده ها را دقیق تر بررسی کنند. قاضی در مقام قضا باید آنچنان مستنداتش برای صدور حکم متقن باشد که انگار دیده باشد. قاضی باید بابصیرت و به حق قضاوت کند. آبروی نظام ، رهبر و دین به اجرای عدالت بستگی دارد و اجرای عدالت با قضاوت حق در قوه قضائیه محقق می شود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید