خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: بانوان با حجاب الگوهای دینی را تبیین کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: بانوان با حجاب الگوهای دینی را تبیین کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ اعضای موسسین کانون فرهنگی کوثر النبی اداره تبلیغات اسلامی بهشهر با حجت الاسلام والمسلمین جباری امام جمعه محترم شهرستان بهشهر دیدار کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار به نقش انبیا و امامان در هدایت بشر اشاره کرد و گفت: انبیا، امامان، علما، مومنین تلاش می کنند تا انسان ها را به کمال برسانند حتی القاب امامان گویای همین حقیقت است یعنی می خواهند جامعه را به رشد و کمال برسانند طریق هدایت را نشان دهند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: همه انبیا شعار داشتند و می خواستند با شعار اهدافشان را تحقق ببخشند. امام راحل نیز شعار داشت و در دل و افکار مردم نفوذ داشتند و در ادامه مقام معظم رهبری با شعار، مردم را به موضوع خاص متمرکز می کند. مقام معظم رهبری اقتصاد را اولویت کشور می دانند البته توجه به اقتصاد به معنای عقب انداختن فرهنگ نیست به فرهنگ بی توجه نباشیم.

این استاد حوزه علمیّه تاکید کرد: مشکل امروز ما این است که ما از اهداف انقلاب دور شدیم هرکسی حرف خودش را می زند حرفِ انقلاب را بر زبان نمی آوریم انقلاب آمد تا یاری گر مستضعفان باشد شخصیت زنان را ارتقا دهد به اشتغال و ازدواج جوانان کمک کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری تصریح کرد: باید ساختار فکری تغییر یابد ما هنوز به شناخت حقیقی از دین نرسیدیم باید تفکرات دینی خودمان را تقویت کنیم. تا خودمان تغییر نکنیم نمی توانیم جامعه را تغییر دهیم . بایستی کار کنیم خداوند ما را مکلّف و مسئول کرد و همانطور که مسئول هستیم مقصر هم هستیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر با تاکید بر نقش بانوان باحجاب در تبیین الگوهای دینی اظهار کرد: بانوان الگوهای دینی را برای همگان معرفی و شخصیت انها را تبیین کنند. حضرت معصومه (س) می تواند تمام شیعیان را شفاعت کند پس این انسان می تواند بسیار رشد کند بدون الگوی دینی نمی توان به سعادت رسید.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید