خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: بقاع متبرّکه قطب فرهنگی است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: بقاع متبرّکه قطب فرهنگی است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در همایش تکریم امامزادگان اظهار کرد: احکام و قوانین اسلامی برکات بسیار زیادی دارند مانند وقف که نوعی احسان ماندگار، صدقه ی جاریه، خیر مستمر و چشمه ای است که استمرار دارد. وقف زیربنا و عامل شکوفایی تمدن اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: وقف عامل تبلیغ، ترویج دین و یک رسانه برای حمایت از دین وقرآن و اهل بیت است. امروز بایستی جهانی فکر کنیم. عرصه ی وقف بنای تمدن اسلامی است. بقاع متبرکه قطب فرهنگی است. قطب فرهنگی یعنی از اینجا بایستی مسائلی حجاب و عفاف، شرم و حیا به همه ی بانوان، جوانان و مردم شهر تسرّی پیدا کند.

وی ادامه داد: بهشهر ۴۰ امامزاده دارد یعنی چهل محور فرهنگی که بایستی توجه لازم داشته باشیم. قرآن کریم وقف را یک شبکه بر می شمارد که دارای زیر مجموعه است. در قرآن کلیدواژه های متعددی آمده که به نحوی با وقف در ارتباط است مثل ایثار که انسان خیّر ایثار میکند.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: چارت نظام هدفمند دینی را در اهداف اجتماعی خودمان پیاده کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جباری با تاکید بر توسل و پناه بردن به خداوند در حل مشکلات و دفع بلا گفت:بزرگترین سرمایه معنوی ما توسّل و پناه بردن به پیغمبر و آل پیغمبر اوست. قدر توسل را بدانید.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید