خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: قوت و استقلال دانشگاه علم و فناوری مازندران حفظ شود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: قوت و استقلال دانشگاه علم و فناوری مازندران حفظ شود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع اساتید دانشگاه علم و فناوری مازندران گفت: در نظام دینی قرآن کریم حرف اول و آخر را مطرح می کند و ما برای تحقق اهداف قرآن و دین انقلاب کردیم تا فرهنگ دینی و اهداف الهی در جامعه حاکم شود.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: نظام دینی به دنبال اجرای عدالت ، رفع نابرابری های ناعادلانه و محرومیت زدایی است. فرهنگ دین باید در جامعه حاکم باشد و هیچ چیزی و هیچ کسی نمی تواند در برابر فرهنگ دینی مقاومت کند. حال با گذشت چهل سال از انقلاب ما فرهنگ دینی بر دستگاه ها حاکم است یا نه؟ آیا صفوف نماز جمعه بیشتر شد یا زندانیان بیشتر شدند؟ آیا همانطور که فضای پارک ها زیبا می شود به زیباسازی مساجد اهمیت می دهند؟ و ….

وی تاکید کرد: وقتی انقلاب شد همه باید سرباز انقلاب باشیم تابع و مطیع رهبر باشیم. سلیقه ای برخورد نکنیم و در برابر مشکلات صبر و مقاومت داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به تصمیم اخیر راجع به دانشگاه علم و فناوری مازندران و با تاکید بر ریشه یابی این مسئله گفت: بایستی ببینیم آیا این مسئله ی سیاسی است؟ یا مسئله تجمیعی است؟ یا یک مسئله ی اقتصادی و کلان نگر است؟ و… وقتی دانشگاهی برای شهر در نظر گرفته می شود باید به توسعه ی آن کمک کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری تصریح کرد: تحت هیچ شرایطی راضی نمی شویم دانشگاه علم و فناوری مازندران از بهشهر جمع شود. این دانشگاه مایه افتخار بهشهر است و تلفیق آن با دانشگاه نوشیروانی بابل توجیه ندارد. اینچنین نیست هرکسی تصمیم غیر عقلانی بگیرد اجرا شود.

وی ادامه داد: اگر قرار است دلسوزی کنید هر دو دانشگاه را توسعه و گسترش دهید در غیر این صورت چرا باید در نظام دینی چنین بی انصافی هایی را ببینیم؟

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: عدالت این است مراکز علمی و فرهنگی برای کار بیشتر تشویق شوند و برای توسعه علمی برنامه ریزی کرد نه اینکه محدودیت ایجاد کنیم.قوت و استقلال دانشگاه علم و فناوری مازندران حفظ شود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید