خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: ناتوی فرهنگی علیه نظام اسلامی شکل گرفت
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: ناتوی فرهنگی علیه نظام اسلامی شکل گرفت

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در مرحله ی دوم رزمایش سراسری کمک مومنانه ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت جواد الائمه (ع) به تشریح ابعاد شخصیتی این امام بزرگوار پرداخت و گفت: وجود حضرت جواد الائمه به عنوان موجود با برکت مطرح است. با تولد امام جواد علیه السلام امام رضا فرمودند پدر و مادرم به فدای این فرزند. باید شخصیت امام جواد علیه السلام را بشناسیم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: امام رضا فرمود امام جواد به موسی بسیار شباهت داشت. امام جواد به عیسی مسیح بسیار شباهت داشت زیرا در کودکی به امامت رسید و مانند او مردگان را زنده می کرد و بیماران ناعلاج را شفا می داد. امام جواد (ع) مظهر وجود و سخاوت است. شخصیت امام جواد (ع) در خیررسانی و سیره آن امام همام نمونه بود.


وی ادامه داد: پس از جنگ جهانی دوم دو پیمان (از سوی غرب پیمان ناتو) (از سوی شرق پیمان ورشو) روی کار آمد با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی عملا ورشو به عنوان پیمان نظامی فعالیتش کمرنگ شد و ناتو کدخدای این عالم شد و براساس همین پیمان بر جهان می تاختند تا اینکه فهمیدند دیگر این پیمان جواب نمی دهد و سرمایه ی نظامی کارساز نیست در نهایت به سراغ پیمان ناتوی فرهنگی رفتند این پیمان دارای ابعاد نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است.


امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ناتوی فرهنگی علیه نظام اسلامی و ارزش های اسلامی شکل گرفت. ناتوی فرهنگی مقابل حکم الهی امر به معروف و نهی از منکر است. هدف ناتوی فرهنگی این است که انقلاب اسلامی را نزد مردم منفور کنند و بی اعتمادی میان مردم و مسئولین شکل گیرد و دیگر اینکه کاری کنند مردم حرفی از دین، قرآن، مردم ، انقلاب و ولایت نزنند.


حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری با تاکید بر هوشیاری و بصیرت گفت: می توانیم با بصیرت بر مشکلات فائق شویم. بایستی برای جان و معیشت مردم تلاش کنیم. این گرانی ها مردم را اذیت می کند. به طبقات پایین دست جامعه توجه کنیم.


وی بر احسان و کمک به اقشار آسیب پذیر تاکید کرد و از همه دست اندرکاران رزمایش سراسری کمک مومنانه در شهرستان بهشهر تشکر و قدردانی کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید