خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: با شعار دادن نمی توان به توسعه دست یافت
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر: با شعار دادن نمی توان به توسعه دست یافت

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عرب علی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار کرد: فرهنگ مجموعه ی باورها، بایدها و نبایدها، بینش‌ها و سنت‌های یک جامعه می باشند. متولیان فرهنگ بایستی از فرهنگ ِ جامعه مواظبت کنند تا دچار تحریف نشود. مردم نیز باید به فرهنگِ خودشان پای بند باشند البته متولیان فرهنگ به انگیزه نیاز دارند.

وی با تاکید بر شناخت ساختار فرهنگی جامعه ی ایران اسلامی افزود: حفظ کرامت انسانی در هر فرهنگی باید مدنظر همگان قرار گیرد. عدالت، کرامت و حُریّت را خوب تحلیل کنید آن گاه مسئله ی اطاعت و تبعیت را برجسته کنید یعنی برای رسیدن به اطاعت و تبعیّت باید عدالت، کرامت و حُریّت مدنظر قرار بگیرد باید به سمت فرهنگ عمومی سوق دهیم و سنت های حسنه را ترویج کنیم. امیر (ع) فرمودند: جانِ اسلام عدل است.

امام جمعه شهرستان بهشهر تاکید کرد: برای تحوّل شهرستان باید از مدیران کارهای کلان بخواهیم ما پیگیر کارهای کلان نیستیم. با صرفِ شعار دادن نمی توان به توسعه رسید. هرکس در هر جایگاهی باید بزرگ فکر کند برای اجرای این تفکّرات باید اقدام و همت والا داشت.

حجت الاسلام و المسلمین جباری گفت: شهرستان بهشهر شهر عالِمان و مفاخر بزرگی است این بی توجهی ها شایسته ی این شهرستان نیست. هویت اصیل خودمان را حفظ کنیم. با حفظ همه ی اصالت، هویّت و فرهنگ دینی می توان به شهری سالم و مذهبی دست یافت در چنین شهری مردم می توانند با آرامش زندگی کنند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید