خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: آمران سلامت جدی و انقلابی کار کنند
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: آمران سلامت جدی و انقلابی کار کنند

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ به پیشنهاد و حسب الامر امام جمعه بهشهر، حکم دادستان ، کمک مسئولین و اجرای هلال احمر شهرستان طرح آمرین سلامت در شهرستان بهشهر با هدف جلوگیری و شکست ویروس کرونا در شهرستان بهشهر اجرا شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در مراسم اختتامیه مرحله اول طرح آمران سلامت بهشهر از مدیریت هلال احمر و مدیریت شبکه بهداشت بهشهر، مجموعه ی کادر درمان و سلامت شهرستان بهشهر و روسای بیمارستان ها تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری در جمع نیروهای هلال احمر گفت: علمای علم اخلاق می گویند خودسازی و تزکیه آسان نیست برای دوری از عادات ناپسند باید تلاش کرد. علمای علم اخلاق مباحث تخلیه، تحلیه و تجلیه را مطرح کردند ؛ تخلیه یعنی زدودن رذائل، تحلیه یعنی زیور و عادت ها و صفات های خوب را در خود نهادینه کند و به صفات خوب آراسته شود و تجلیه یعنی مقام برتر و اینکه انسان خوبی ها را آشکار کند.

وی ادامه داد: علاوه بر موارد فوق، هرکسی باید مشارطه داشته باشد یعنی باید شرط ببندد که به کارهای خوب بپردازد و با نفس خوب شرط کند که به کارهای خوب پای بند باشد. بعد مقام مراقبه مطرح می شود یعنی باید از خود مراقبت کنی و بعد مقام یغضه است یعنی آدمی غافل نباشد این مقام همت و بیداری می خواهد البته سیر و سلوک، مقامات و مراحل کمال جای بحث مفصل دارد که در اینجا نمی گنجد.

رئیس شورای فرهنگ‌ عمومی شهرستان بهشهر گفت: به طور کلی، دین اسلام بر سه مسئله تاکید دارد ۱- دوری از رذائل ۲- باید خود و شهر را به صفات خود زینت ببخشد. سلامت فرد و سلامت شهر مدنظر است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری تاکید کرد: همه به اجرای طرح آمران سلامت کمک کنند کرونا بسیار ملعون است. کادر درمان خسته شدند باید به کادر درمان کمک کنیم به ناظران سلامت کمک کنیم. آمران سلامت جدی و انقلابی کار کنند و خروجی این کار را بررسی کنیم.

وی ادامه داد: اخلاق فردی و اجتماعی را رعایت کنیم. سلامت فردی و اجتماعی باید مراعات شود. برای از بین بردن کرونا باید مجموعه ی شهرستان یکدل و یک جهت کار کنند. با همه ی وجود بایستی پروتکل های بهداشتی را مراعات کنیم. همه باید ماسک بزنند. شهر باید در اجرای طرح قدرتمند عمل کند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید