خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: اسلام به امامت زنده است/ در محرم امسال حفظ جان مردم در اولویت است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: اسلام به امامت زنده است/ در محرم امسال حفظ جان مردم در اولویت است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی با حضور امام جمعه شهرستان بهشهر، فرماندار محترم، ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی، ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان و جمعی از روسای ادارات، باتوجه به درپیش بودن ماه محرم الحرام و ضرورت برنامه ریزی لازم جهت بزرگداشت این ماه و اتخاذ تدابیر مناسب شهرستانی جهت همکاری همه جانبه دستگاه ها ، رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و دفع آسیب های احتمالی در دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این جلسه با تاکید بر امامت و ولایت گفت: پیامبر اکرم (ص) می فرماید من و علی پدر این امت هستیم زیرا هر دو در مقام ولایت هستیم. امام باقر (ع) فرمود اسلام بر پنج پایه است اما آنچه که از همه محکم تر است ولایت است آن طوری که به ولایت سفارش شد به سایر سفارش نشد. اوج اهمیت این مسئله این است که زعامت امام معصوم هم به دنیای ما و هم به ملکوت ما نظر دارد.

وی افزود: قرآن می فرماید فردای قیامت هرکسی به مقتدای خودش خوانده می شود حضرت زهرا (س) فرمود بعد از جریان غدیر بر همه ی آحاد بشریت اتمام حجت شد. دشمنان نیز بر ولایت تمرکز کردند آنها به نماز و اذان زیاد حساس نیستند اما وقتی پای امامت مطرح می شود حمله ها آغاز می شود بعد از انقلاب نیز نسبت به امامت و رهبری دین توطئه ها و شگردها به کار گرفتند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: جریان کربلا تقابل دنیای کفر و نفاق نسبت به امامت است. اگر امامت نباشد اصلا اسلام نیست. اسلام به امامت زنده است.امروز نظام جمهوری اسلامی با همه ی توطئه ها به یک جا وصل می شود و آن حمله به ولایت فقیه است امام فرمود ولایت فقیه همان ولایت پیغمبر و امیرالمومنین است. هجمه ی استکبار متوجه ولایت فقیه است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری در موضوع محرم با بیان اینکه عشق به امام حسین ع از مردم گرفتنی نیست افزود: همه ما تابع ستاد کرونا هستیم عزاداری به قوت خود باقی ولی شکل سنتی و بیشتر در منازل خواهد بود.

وی ادامه داد: اهمیت برگزاری مجالس عزاداری همین بس که از سال ۶۱ هجری تا بحال هیچگاه ودر هیچ شرایطی عزاداری برای امام حسین (ع) تعطیل نشدو امسال هم تعطیل نخواهد شد ولی با توجه به شرایط بوجود آمده برای حفظ سلامت مردم تمامی مجالس عزا با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار خواهد شد.

رییس شورای فرهنگ عمومی بهشهر ادامه داد ، باید در سر در همه خانه ها پرچم عزای امام حسین علیه السلام نصب شود و همچنین نذورات و قربانی ها در بین مردم تقسیم شود. امسال نوع و شکل عزاداری متفاوت است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما کاری به فلان واعظ و مداح نداریم من خودم تابع ستاد ملی کرونا هستم. باید به مردم اطلاع رسانی شود. مسئولان در مساجد حضور یابند. آمران سلامت فعالانه در مساجد باشند ما لحظه به لحظه تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

خطیب نماز جمعه بهشهر افزود اعتقاد ما این است که در مجالس عزای امام حسین علیه السلام شفااست و انشاالله با آمدن محرم این بیماری از بین خواهد رفت .

ایشان در گوشه ای از سخنان خود به عزاداری و دستجات عزا اشاره کرد و گفت: در دستجات عزاداری باید کاملا پروتکل بهداشتی رعایت شود و مخصوصا تاکید به هیات امنا مساجد در روستا های بالادست که در همه شرایط ستاد کرونا تصمیم گیر است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید