خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: خدمت به محرومان و نیازمندان جامعه از وظایف اولیه انقلاب و نظام است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: خدمت به محرومان و نیازمندان جامعه از وظایف اولیه انقلاب و نظام است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ همزمان با ایام مبارک دهه ولایت و امامت، رزمایش مواسات و کمک مومنانه با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر و با رمز لبیک یا علی بن ابی طالب (علیه السلام) در حسینیه قتلگاه بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این رزمایش بر امامت و ولایت در نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: در نظام اسلامی بر خلاف معمول جهان ، رهبر از سوی ذات مقدس پروردگار انتخاب و به وسیله ی رسول و نبی او به مردم معرفی می شود در نظام دینی انتخاب گر خداست خدایی که قادر، بصیر، علیم و آگاه است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: وقتی پیغمبر آخرین حج را برگزار کرد به هنگام برگشت به سرزمین غدیر رسیدند آن جا جبرئیل بر پیغمبر نازل شد. پیغمبر ۶۳ سال زندگی کرد دین اسلام را آورد و جامعه را از شرک، نفاق و انحراف نجات داد اما چه جریانی بود که خداوند فرمود اگر امروز آن پیام را به مردم نرسانی تمام زحمات چند ساله شما به سرانجامی نمی رسد. آن جریان نصب امیرالمومنین به عنوان امام وظیفه ی امت اسلامی و دنیای بشری بود. وقتی این ماجرا اتفاق افتاد بیعت کردند و…. .

وی ادامه داد: بعد از ماجرای غدیر ۲ آیه نازل شد که معنی یکی از آیات بدین شرح است ” ما امروز دین شما را کامل کردیم یعنی دین بدون امامت و ولایت ناقص است اگر دین ناقص باشد نمی تواند جامعه را به کمال برساند.”

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: پیامبر فرمود هرکس من مولای او هستم، از این پس علی مولای اوست این در واقع اعلام رسمی علی به عنوان جانشین بود. پیغمبر به مسلمین تاکید کرد از قرآن و اهل بیت دور نشوند. فلسفه امامت حفظ دین، اجرای احکام الهی و عدالت در جامعه است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری در ادامه با اشاره به جایگاه خوب شهرستان بهشهر در اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه افزود: خدمت به محرومان و نیازمندان جامعه از وظایف اولیه انقلاب و نظام است و هم امام خمینی ( ره) و هم رهبر معظم انقلاب خودشان را خدمتگزار محرومان جامعه می دانند و بر آن تاکید دارند.

وی ادامه داد: مواسات در فرهنگ دینی به معنای همدردی، یاری رساندن به دیگران و شریک کردن دیگران در مال است که هم جنبه مادی و هم جنبه معنوی دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان از تمامی دست اندرکاران و فعالان مومن و انقلابی در اجرای هر چه بهتر این رزمایش تشکر و قدردانی کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید