خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: نمازجمعه در راس همه امور است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: نمازجمعه در راس همه امور است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ مدیریت آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونین شهرستان بهشهر به مناسبت پنج مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه با حجت الاسلام و المسلمین جباری امام جمعه محترم این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این دیدار به اهمیت ماه ذی الحجه اشاره کرد و گفت: پیغمبر اکرم (ص) فرمود عبادت و اعمال هیچ ایامی با دهه ی اول ماه ذی الحجه برابری نمی کند. ائمه و اولیا به عبادت این ده روز بسیار اهمیت می دادند.

وی با اشاره به برکات انقلاب اسلامی افزود: نمازجمعه یکی از بزرگترین برکات پس از انقلاب است که مردم با این منبع بسیار نورانی مواجه شدند. نماز جمعه ابتدا در تهران و سپس در سراسر کشور به امر امام اقامه شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر با تاکید بر اهمیت نمازجمعه، امام جمعه و آثار و برکات نماز جمعه گفت: امام جمعه با امام جماعت تفاوت دارد امام جمعه همان شرایط امام جماعت را دارد اما از طرف ولی فقیه منصوب می شود. امام جمعه در حقیقت نماینده ی معنوی و فرهنگی حکومت در میان مردم است بایستی برخی از ویژگی های امام مانند اخلاص، تقوا، ساده زیستی و حلقه ی اتصال میان مردم و حکومت را نیز داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری گفت: امام جمعه به منزله ی زعیم دین و دنیای مردم است لذا مردم را باید بشارت دهد و آنها را از بدبختی ها دور کند. در نماز جمعه عزت و اقتدار است. هر چه نمازجمعه باشکوه تر باشد مشکلات آن شهر کمتر می شود رسانه ی عمومی هر چه رساتر باشد مشکلات کمتر می شود. نمازجمعه بهشهر یکی از نمازجمعه های مطرح کشوری است. امام فرمود نماز جمعه در راس همه ی امور است.

وی ادامه داد: در شهرستان بهشهر اتحاد ، همدلی و وحدت مثال زدنی وجود دارد. برای توسعه و پیشرفت شهرستان بهشهر با همه ی وجود کار کنیم. گفتیم بیمارستان امام نباید حذف شود نه تنها حذف نشود بلکه بیمارستان های دیگر هم باید احداث شود دانشگاه نیز باید در شهر بماند این نتیجه ی الفت و صمیمیت میان امام جمعه، مسئولین و مردم وجود دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: همه موظف هستیم برای اقتدارِ شهر یک جایگاه را نگین قرار دهیم و یک میدان را قرارگاه قرار دهیم. اگر این میدان بزرگ و موردتوجه باشد امام جمعه باتقوا، با اخلاص، اهل فصاحت و بلاغت باشد و بتواند مسائل سیاسی، اقتصادی، عبادی و فرهنگی را تبیین کند. بر همه لازم است که حمایت کنند و در این میان وظیفه ی ستاد نمازجمعه مهمتر است هر چه ستاد نمازجمعه موفق تر باشد بر توفیقات امام جمعه افزوده می شود. پنجم مرداد به ما می گوید این نماز جمعه بود که انقلاب را نگه داشت این نمازجمعه بود که بسیار برای ما پرثمر بود.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید