خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: اقامه نماز اولین هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا بود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: اقامه نماز اولین هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا بود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در جلسه ستاد نماز جمعه این شهرستان به اهمیت نماز در سیره آقا عبدالله الحسین پرداخت و گفت: اولین هدف امام حسین (ع) و یاوران صدیق اسلام از قیام اقامه ی نماز بود زیرا نماز رابطه ی انسان را با خالق محکم می کند. این یاوران سعی می کنند رابطه ی خود را با خدا از طریق پرداخت زکات، انفاق و احسان و کمک های مومنانه تقویت کنند و به دنبال یک زندگی سالم و امر به معروف و نهی از منکر هستند.

وی اضافه کرد: قرآن کریم چهار ویژگی برای انصار الله به عنوان حامیان دین خدا ذکر می کند و عاقبت امور از آن ِ خداست. در قیام سیدالشهدا می بینیم امام حسین (ع) و یارانش در شبِ قیام با خدا خلوت داشتند و به مناجات شبانه پرداختند.

امام جمعه شهرستان بهشهر بیان کرد: حضرت در مناجاتی می فرمایند خدایا هرکس در این عالم پناهگاهی را می جوید در عالَم تو پناهگاه من هستی خدایا هرکسی به دنبال دل آرامی است اما تو دل آرام من هستی. خدایا روزی من باید برگردم و اقامتگاه داشته باشم دلم می خواهد آن اقامتگاه نزد خودت باشد تا مصون و محفوظ بمانم.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری تاکید کرد: قیام کربلا همراه با نماز بود. امام حسین ع پایگاهش را مسجد الحرام قرار داد. تمام قیام ها و انقلاب ها از مسجد بود. انسان مومن نیز باید پایگاه داشته باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر با اشاره به جایگاه مهمِ نماز در فرهنگ عاشورا و سیره ی آقا اباعبدالله الحسین ع به اعضای ستاد نمازجمعه توصیه کرد:تعطیلی نماز جمعه به معنای تعطیلی فعالیت ستاد نیست. ستاد نماز جمعه نسبت به مسائل سلامت، فرهنگی، اقتصادی فعال باشد.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در پایان به رعایت بهداشت در ایام کرونا تاکید کرد و با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: حفظ جانِ دانش آموزان برای ما اولویت دارد در این ایام باید نهایت دقت و مراقبت را داشت تا فرزندانِ ما دچار آسیب نشوند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید