خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: حاکمیت امر به معروف نتیجه نهایی دین است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: حاکمیت امر به معروف نتیجه نهایی دین است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در جلسه شورای امر به معروف ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام زین العابدین (ع) گفت: فلسفه قیام اباعبدالله الحسین(ع) برپایی حکومت الهی و توحیدی و برگرداندن ارزش های اصیل اسلام به آنچه پیامبر(ص) مبعوث شد و جلوگیری از انحراف در دین بود.

وی در ادامه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و افزود: امر به معروف پایِ فرمان است. امر به معروف ملاک دارد یعنی معروف چیزی است که عقل و شرع آن را تایید کنند و منکر چیزی است که عقل و شرع آن را زشت بدارند.

امام جمعه شهرستان بهشهر اظهار کرد: امر به معروف بحث دین است و عقل. جامعه باید به سوی حسن رود جامعه بایستی از گناه جدا شود. امام سجاد(ع) می فرماید کسی که امر به معروف را ترک می کند و به نهی از منکر تن می دهد کسی است که از قرآن اغراض کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری با اشاره به روایات گفت: امر به معروف برترین اعمال دین است. مردم امر به معروف کنند. حضرت امیر فرمود: حاکمیت امر به معروف نتیجه ی نهایی دین است. همانطوری که برای سلامت دغدغه داریم باید برای نماز و مساجد دغدغه داشته باشیم. جلوی منکرات را باید گرفت.

این استاد اخلاق یادآور شد: هدف امام حسین(ع) احیای دین خدا، بازگرداندن ارزشها به جامعه، اصلاح افکار انحرافی حاکم بر جامعه، زنده کردن روح ظلم ستیزی و حمایت از مظلوم بود. دنیای امروز ما به اصولی مانند آزادمردی، حریت، دفاع از مظلومان، مقابله با ظلم و ظلم ستیزی نیازمند است و باید این فرهنگ جهانی شود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بر پیاده کردن اهداف امام حسین (ع) در جامعه تاکید کرد و گفت: محرمِ امسال بهترین محرم بود زیرا مردم هدف امام حسین (ع) را خوب فهمیدند. همان طور که امام حسین (ع) فرمود ما بایستی به دنبال اصلاح باشیم. آمران معروف باید عاشق باشند آخرت گرا باشند فقط به ظواهر اکتفا نکنند. نسبت به امر به معروف و نجات مردم سرعت داشته باشیم در این صورت اصلاح گری امکان پذیر است.

وی گفت: مومن کسی است که امر به معروف و نهی از منکر کند و شتابان به سوی خوبی ها حرکت کند. امر به معروف شهرستان را جدی بگیرید.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید