خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: فلسفه قیام اباعبدالله الحسین(ع) ترویج خوبی ها بود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: فلسفه قیام اباعبدالله الحسین(ع) ترویج خوبی ها بود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ مراسم عزاداری و سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و یاران باوفایش با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین جباری، استاد حوزه و امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع فرماندهی و پرسنل محترم نیروی انتظامی شهرستان بهشهر برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در این مراسم گفت: قرآن کریم می فرماید عده ای پیوسته در تلاشند نور خدا را خاموش کنند تا اهداف عالی اسلام چون امر به معروف و نهی از منکر، ایستادگی در برابر شرارت طاغوتیان در عالم اتفاق نیفتد. آنها همیشه می خواهند فتنه ایجاد کنند و راه کمال را به سوی مردم ببندند همه انبیا به رسالت مبعوث شدند تا به بشر آگاهی ببخشند بشر بیدار باشد پیوسته در یاد خدا باشد از خدا و رسول مکرم اسلام اطاعت و فرمان بگیرد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: قرآن کریم به صراحت می فرماید هدف شوم و عمده دشمن این است خدا کمرنگ شود و بازارِ دین فروشان رونق داشته باشد شیطان در این مقوله قدم بر می دارد. همین گسترش مواد مخدر در کشورها نمونه ای است که بیانگر اقدامات دشمن است تا غیرت، شجاعت، مقاومت و ایستادگی را از جوانان بگیرد. اساس و بنیان خانواده ها متزلزل شود این جفایی که در عالم شاهد هستیم برای این است که کسی صدای حسین را نشنود اما حسین نوری است که هرگز خاموش نمی شود.

وی افزود: اولین ویژگی راد مردان الهی این بود که در صحنه حاضر بودند هیچ گاه صحنه را رها نکردند پیوسته و مداوم دین خدا را تبلیغ می کردند معارف دین را تبیین می کردند حتی امام حسین (ع) در کربلا تبلیغ داشت. سیاست، بصیرت، اقتصاد، امنیت باید در کشور دینی تامین باشد.

امام جمعه شهرستان بهشهر خاطرنشان کرد: فلسفه ی قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ترویج خوبی ها بود نام اباعبدالله الحسین کیمیاست. محرم داراالشفاست. کربلا شفاست. امروز ما در فضای آلوده ی کرونایی عزاداری می کنیم. شکست کرونا در مراعات دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری گفت: همین جلسات اباعبدالله الحسین از بین برنده ی بلاها و ناخوشی هاست. امام فرمود نشستن پای روضه اباعبدالله الحسین (ع) آدم را تربیت می کند. ماهِ محرم ماهِ عزا، فکر و گریه است. گریه بر اباعبدالله الحسین (ع) عبادت است.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید