خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: مکتب انقلابی امام برگرفته از عاشوراست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: مکتب انقلابی امام برگرفته از عاشوراست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ بمناسبت ایام ورود آزادگان به میهن اسلامی جناب آقای مزیدها نماینده پیام آزادگان در مازندران به همراهی جمعی از اعضای هیات چهارده معصوم (علیه السلام) آزادگان شهرستان بهشهر با حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عربعلی جباری امام جمعه معزز شهرستان بهشهر دیدار و گفتگو کردند.

امام جمعه شهرستان بهشهر در جمع آزادگان با اشاره به قیام سیدالشهدا گفت: از ورود حضرت اباعبدالله الحسین تا روز عاشورا حرف های بسیاری برای گفتن است که هزاران کتاب نمی تواند اهمیت و بزرگی این حادثه را بیان کند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری افزود: اگر اسارت آل الله نبود کربلا خاموش می شد پیام کربلا در طول تاریخ به مردم نمی رسید.

وی به نقش اسرا در جریان زنده ماندن کربلا اشاره کرد و ادامه داد: خطبه امام سجاد (ع) با خون حضرت سیدالشهدا برابری کرد. در جنگ تحمیلی و انقلاب این نمونه ها را داریم اگر نقش امام و اطاعت مردم نبود انقلاب پیروز نمی شد. برای تثبیت انقلاب می بایستی نیروهای وفادار باشند همین مردم برای تثبیت انقلاب به میدان آمدند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: مکتب انقلابی امام برگرفته از عاشوراست. در اسارت شکنجه است ولی اُسَرای ما در عراق با استقامت پیام انقلاب را به دنیا مخابره کردند. باید گفت در جریان اسارت، اگر انسان دین خدا را یاری کند خدا به یاری او می آید خدا از مومنان دفاع می کند. امدادهای غیبی یاری رسان اسرای ما بود.

حجت الاسلام و المسلمین جباری تاکید کرد: ارمغان دوره اسارت، آزادی و آزادگی، عزت و فتوت است.حرفِ آزادگان حرف مومنانه و عاشقانه است. خاطرات آزادگان باید ثبت شود. فصل ِ اسارت رزمندگان کمتر از فصلِ اول رزمندگان نیست زیرا رسالت و پیام انقلاب را با زبان اسارت به دنیا رساندند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید