خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: امام حسین(ع) در مبارزه باظلم الگوست/ نام اباعبدالله الحسین ع رمز پیروزی هاست
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: امام حسین(ع) در مبارزه باظلم الگوست/ نام اباعبدالله الحسین ع رمز پیروزی هاست

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز جمعه این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، بهره برداری هرچه بیشتر از ماه حماسه، قیام و معرفت و عرفان ، توجه به سلوک حسینی و زینبی و ابوالفضلی، اهمیّت دادن به واجبات، دوری از معاصی و گناهان و کسب فضیلت های اخلاقی توصیه و سفارش کرد.

وی به جلوه های عاشورا و محرم در انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: محرم و عاشورا یکی از درخشان ترین و حیات بخش ترین قیام هایی بود که تحولات بسیار بزرگی را با خود به همراه داشت. بدانیم محرم و عاشورا در طول تاریخ حوادث مهمِ دنیای اسلام و بشریت را تحت الشعاع خود قرار داده است تا آنجایی که بسیاری از قیام ها برگرفته از قیام اباعبدالله الحسین ع بوده و هست مثل قیام توابین، قیام مختار ثقفی، قیام زید ابن علی ابن الحسین، قیام شهدای فخر، قیام علویّون، فاطمیون، ادریسیّون، آل بویه تا قیام ۱۵ خرداد و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی که همه برگرفته از قیام عاشورا بود.

خطیب جمعه بهشهر گفت: امام راحل می فرماید ما هر چه داریم از محرم و عاشورا داریم. این خون سیدالشهدا است که خون های ملت مسلمان را به جوش می آورد. امام در وصیت نامه ی سیاسی و الهی اش فرمود من به ملت های شریف و ستمدیده و ملت عزیز ایران توصیه میکنم که مراسم عزاداری ائمه اطهار و به ویژه حضرت اباعبدالله الحسین ، انبیا و صلحا غفلت نکنید یعنی در طول تاریخ مردم نباید هیچ گاه نسبت به محرم و عزاداری غفلت کنند زیرا کلید و رمز پیروزی ها نام ِ اباعبدالله الحسین ع است.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: محرم ماهِ عاشورای پرشور، ماهِ اجرای عدالت، ماهِ نهضت های پیروز و ماهِ بخشش های بی حد است. می بینیم بزرگان و عالمان دین در این راه بسیار شکنجه و تبعید شدند اما در برابر رژیم پهلوی ایستادند و مقاومت کردند. این مردم در طول ۸ سال دفاع مقدس ایستادند و جانباز و شهید دادند اما باز خم به ابرو نیاوردند تا اینکه پس از ۸ سال مقاومت و روحیه ی دفاع سرانجام صدام و اربابان را شکست دادند و در نهایت انقلاب شکوهمند اسلامی به پیروزی رسید. اما این توطئه های دشمن تمام نشد و توطئه ها به سبک ها ی دیگر آغاز شد مثل داعش، تحریم، تحریک منافقان و…. . ملت عاشورایی ایران همچنان مردانه، دلیرانه و بدون هیچ مسئله ای در میدان حضور دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم مجددا همه را به تقوای الهی، کسب فضیلت های اخلاقی، صبر و شکیبایی، استقامت در مسیر زندگی ، اهمیت دادن به واجبات، سیر و سلوک اباعبدالله الحسین ع و قمر بنی هاشم و حضرت زینب س و حضرت زین العابدین ، مراعات و توجه دقیق به پروتکل های بهداشتی توصیه و سفارش کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری بیان کرد: از امام حسین (ع) در جلسه ای که معاویه نیز حضور داشت، سوال شد که عاقل و جاهل کیست؟ معیار عقل و جهل چیست؟ امام حسین ع فرمود انسان های عاقل از حق می گویند و از حق دفاع می کنند و روحیه ی مقاومت در برابر باطل دارند و انسان های جاهل در مقابل حق می ایستند و نمی گذارند به حق عمل شود و یا اهل حق را توهین می کنند. مردم دنیا نیز بر همین اساس به دو گروه تقسیم می شوند گروه اول روشندلان، خردمندان و اهل حق هستند که راه صراط را پیدا می کنند و در صراط مستقیم حرکت می کنند گروه دیگر جاهلان، فاسدان و بندگان دنیا هستند.

وی ادامه داد: حق فقط در سایه ی رشد عقل و خرد است. امروزه حق باوران جبهه ی مقاومت را تشکیل دادند و در دنیا خط مقاومت ترسیم شد که در مقابل ناحق ایستادند. امام حسین ع در اخلاق، عبادت و بندگی، حُریّت و آزادگی و در مبارزه با ظلم الگوست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر از مردم، جوانان، مداحان، علما و وعاظ گرانقدر به لحاظ برگزاری نمونه و مثال زدنی محرم قدردانی کرد و افزود: محرم امسال مثال زدنی بود به گفته ی مقام معظم رهبری محرم امسال در تاریخ ایران ماندگار شد.

حجت الاسلام و المسلمین جباری به سالگرد ارتحال آیت الله طالقانی، مرحوم آیت الله مدنی دومین شهید محراب، آیت الله جباری عالِم عامِل و مجاهد همیشه در صحنه انقلاب اسلامی و مرحوم آیت الله ایازی اشاره کرد و یاد آنها را گرامی داشت.

خطیب جمعه بهشهر در ادامه اقدام موهن و شرم آور اخیر هفته نامه فرانسوی شارلی ابدو در اهانت به پیامبر اسلام را محکوم کرد و گفت: مزدوران و احمقان به خاطر افکار و راه پلید و قلب بیمارشان توهین می کنند. ننگ و نفرین بر مزدورانی که در فرانسه ، آلمان، انگلیس و اسرائیل طراحی می کنند تا مسلمانان را تحریک و به خیابان ها بکشانند تا آنها را مورد آزار و شکنجه قرار دهند.

حجت الاسلام و المسلمین جباری در پایان بر رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی تاکید کرد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید