خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: در انتخابات وعده دروغ ندهید
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: در انتخابات وعده دروغ ندهید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، تفکر و اندیشه در آثار خلقت خداوندی، بصیرت و هوشیاری، اهمیت دادن به فرائض و واجبات الهی، دوری از محرمات و اجتناب از معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی به ادامه ی بیان عوامل موثر در سلامت جامعه پرداخت و افزود: مهمترین عامل ، توجه جامعه ایرانی به قرآن کریم و عمل به آن و انس با قرآن کریم است. قرآن، کتابِ خدا و کتاب هدایت است. امام حسن مجتبی (ع) می فرماید: بدانید قرآن کریم کتاب عادی و معمولی نیست بلکه این کتاب چراغ های نورانی و عامل درمان بسیاری از بیماری های روحی و روانی است. باید در این قرآن تفکر و تامل نمود تا دل انسان حیات یابد. آن گاه که رنج ها و مشکلات و ناامیدی بر شما روی آورد باید به قرآن پناه ببرید قرآن راه برون رفت از مشکلات را نشان می دهد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: مشکلات زیاد است مانند بیکاری، طلاق، گرانی، بلاها و بیماری ها…. به قرآن متوسل شوید زیرا قرآن عامل شفاست. پیغمبر فرمود به قرآن پناه ببرید زیرا قرآن به شما کمک می کند. اگر کسی می خواهد علم و دانش یابد به قرآن مراجعه کند. این کتاب انسان را به سوی معرفت و شناخت هدایت می کند.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: قرآن سرمایه معنوی است و جامعه با کمک قرآن پیشرفت مادی و معنوی دارد. نگاه به قرآن عبادت است. پیغمبر مکرم اسلام فرمود پدران و مادران فرزندان را محور تربیت و آداب را بر سه اصل متمرکز کنند ۱- فرزندان را طوری تربیت کنید که در دلشان عشق به پیغمبر اکرم (ص) باشد ۲- فرزندان را اکرام کنید و نسبت به تربیت های فرزندان حساس باشید. یک عامل مهم در تربیت فرزندان ، توجه به قرآن است.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم نماز جمعه مجددا نمازگزاران را به تقوای الهی فراخواند و گفت: امام سجاد ع فرمود بهترین خصلت صداقت و وفاداری است. مدیران و مسئولان‌ دقت کنند گزارش کارِ دروغ ارائه ندهند. سالم باشند تا پایان مسئولیت صادق و وفادار باشند. در انتخابات وعده دروغ ندهید. در سال جدید پای بند ِ این خصلت ها باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری به مناسبت ها و ایام ولادت امام حسین ع، حضرت ابوالفضل العباس ع و امام زین العابدین ع اشاره کرد و گفت: ماهِ شعبان ماهِ ذکر و یاد و برون رفت از غفلت ها است. امام حسین ع مردِ میدان و مقاومت بود. مقابل ظلم و ستم ایستاد.

وی ادامه داد: حضرت آقا فرمود علاج مشکلات کشور به وسیله ی دولت جوان و حزب اللهی است. اگر می خواهید گرفتار چنین دولت بی تدبیری نشوید مواظب باشید. رهبر انقلاب فرمود همه بدانند علاج همه ی مشکلات در داخل کشور است. هیچ کس علاج مشکلات را در خارج کشور جست و جو نکند.

خطیب جمعه بهشهر تاکید کرد: خدا و معاد را در نظر بگیرید به معیارها دقت کنید. انقلاب و امام را یاری کنید. علاج در تدبیر و تلاش داخلی ست. رهبر فرمود با به کارگیری نیروی خرد و اراده و عزمی راسخ باید از مشکلات رها شد. فرمودند گرانی شب عید را علاج کنید وضعیت معیشت مردم غصه آور است متاسفانه امروز وضع معیشت مردم خوب نیست این غصه ی بزرگی برای ماست. این مشکل معیشتی مردم و گرانی را حل کنید.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید