خانه / خطبه های نماز جمعه / خطیب جمعه بهشهر: موانع تولید را بردارید/ به توسعه منطقه کمک کنید
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: موانع تولید را بردارید/ به توسعه منطقه کمک کنید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، فضائل و محاسن اخلاق، عفو و مدارا نسبت به همدیگر و به رفع کدورت ها ، اتحاد و همدلی ، صفا و صمیمیت و عنایت به رهبری انقلاب اسلامی، اهمیت دادن به فرائض و واجبات، اجتناب و دوری از معاصی و لغزش ها، مراعات کامل پروتکل های بهداشتی فراخواند و با اشاره به عوامل موثر بر سلامت جامعه یادآور شد: توجه و پای بندی به قرآن مهم ترین و ضروری ترین عامل است. آیات، احادیث و روایات مردم را به فراگیری قرآن، فهم و درک قرآن و عمل به قرآن تشویق می کنند.

وی افزود: تلاوت قرآن، اقامه نماز و انفاق در راه خدا سه محور کلیدی است که در سوره مبارکه فاطر بر آن تاکید شد. پیغمبر اکرم فرمود قرآن را سرلوحه ی برنامه های زندگی تان قرار دهید. قرآن الگو و اسوه ی شما باشد. قرآن راه ِ زندگی را به شما نشان می دهد. امیرالمومنین ع می فرمایند قرآن را فرا بگیرید. دغدغه ی شما این باشد که با آیات الهی مانوس باشید زیرا قرآن بزرگ ترین و زیباترین و نیکو ترین کلام است. کلام و بیان شما قرآن باشد زیرا قرآن بهترین کلام است.

خطیب جمعه بهشهر بر توجه به قرآن تاکید کرد و گفت: قرآن بهترین موعظه را به آدمی ارائه می دهد. قرآن را بفهمید. آنچنان به قرآن اهمیت دهید که از این کتاب شفا بیابید زیرا قرآن نسخه ی شفابخش همه ی بیماری های روحی و روانیست. انسان با معارف قرآنی می تواند به زندگی سعادتمندانه دست یابد. قرآن کتاب تحول است. قرآن کلام خدا و کتاب هدایت و رحمت است. قرآن سلامت جامعه را تضمین می کند.

حجت الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری تاکید کرد: تمام همت مقام معظم رهبری این است کشور ، قرآنی باشد. دانشگاه ها و حوزه ها قرآنی باشند زیرا قرآن هم در دنیا و هم در آخرت اثر می گذارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های دوم نماز عبادی و سیاسی جمعه مجددا نمازگزاران را به تقوای الهی دعوت کرد و گفت: پیغمبر مکرم اسلام فرمود هیچ مومنی در قیامت قدم از قدم بر نمی دارد مگر آنکه پاسخگوی چهار چیز باشد ۱- چگونه عمر خود را گذراند؟ ۲- جوانی اش را چگونه گذراند؟ ۳- اموال را چگونه به دست آورد و در چه راهی خرج کرد؟ ۴- از محبت به اهل بیت می پرسند. این انسان باید در آن روز پاسخ دهد.
حجت الاسلام والمسلمین جباری با اشاره به مناسبت ها بیان کرد: آقا علی اکبر ع دارای خصایل و ویژگی های بسیار بزرگیست. شبیه ترین مردم به پیغمبر آقا علی اکبر است. جوانان عزیز باید بدانند قدر جوانی را بدانند این فرصت را غنیمت بشمارند . جوانی فصل سلامت است یا فصل بیداری و… . فصل جوانی فصل داشتن عالی ترین نعمت هاست از فصل جوانی باید استفاده کرد. تا فرصت دارید از فرصت ها استفاده کنید.

ایشان ادامه دادند: مقام معظم رهبری خطاب به جوانان می‌فرمایند شماها در عزت انقلابی و روز خدمت اسلام هستید سعی کنید این حالت را نگه بدارید. این ثبات قدم و استقامت در راه برای شما خوب است. مواظبت کنید اهل قرآن و جهاد و بازگشت به سوی خدا باشید.

خطیب جمعه بهشهر تاکید کرد:حضرت آقا فرمودند روح مبارزه و ایستادگی در مقابل دشمن وقتی به طور کامل و سالم در شما باقی می ماند که بازگشت به خدا و جهاد اکبر در وجود شما و زندگی تان وجود داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها شعار سال است. مسئولین، جوانان و دلسوزان کشور فکر کنند که چگونه می توانیم پشتیبانی کنیم چگونه می توانیم مانع زدایی کنیم؟ از مسئولین و نماینده ی منطقه ی خود می خواهیم به توسعه منطقه کمک کنید تولید بیشتر شود پشتیبانی کنید موانع تولید را بردارید.

خطیب جمعه بهشهر بر شرکت گسترده در انتخابات در جهت تحقق شعار سال تاکید کرد و گفت: انتخاب رییس جمهور جوان، انقلابی و حزب اللهی که در همین مسیر حرکت کند.شوراها باید توانمند و دلسوز باشند مشکلات شهر را بشناسند و در جهت حل مشکلات گام بردارند.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید