امروز چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: عید قربان نماد مبارزه با وسوسه های شیطانی است

کد خبر: 27049
زمان انتشار: 30 تیر 1400 - 11:08 قبل از ظهر -
116 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه ی اول نماز عید قربان نمازگزاران را به تقوای الهی، فضیلت‌های اخلاقی، اطاعت از ذات مقدس خدای سبحان توصیه و سفارش کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: یکی از باعظمت ترین مقام که از نشانه های مومن می باشد تسلیم در برابر ذات مقدس خدای سبحان است. مقام تسلیم بسیار مورد تاکید قرآن و روایات است. نمازِ عیدِ قربان یک نمونه بارز و شایسته از تسلیم در برابر ذات مقدس پروردگار عالم است. هم باید تسلیم خدا بود و هم تسلیم اوامر پیغمبر(ص) و امامان دین.

استاد حوزه علمیه امام صادق علیه السلام بهشهر به نمونه هایی از تسلیم اشاره کرد و افزود: امیرالمومنین ع وقتی اسلام را معنا می کند می فرماید اسلام یعنی بشر تسلیم اوامر خدا باشد. مومن و مطیع خدا باشد. مومن باید در زندگی درسِ تسلیم، استقامت و صبوری در برابر اوامر خدا بیاموزد.

امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، مراعات اخلاق اسلامی، مبارزه با هواهای نفسانی، وسوسه های شیطانی، توکل به خدا و تسلیم خدا شدن و تقویت باور های دینی توصیه و سفارش کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری به روز عرفه، روز شهادت مسلم بن عقیل و فلسفه ی عید قربان اشاره کرد و افزود: عید قربان نمادِ مبارزه با وسوسه های شیطانی است. قرآن می فرماید تنها راه نفوذ شیطان از راه وسوسه های شیطانی است. از شیاطین درونی و نفسانی به شدت پرهیز کنیم و هم از شیطان های بیرونی.

امام جمعه شهرستان بهشهر در پایان به جریان غدیر و اهمیت این عید و ضرورت توجه به این عید بزرگ پرداخت.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری