خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه بهشهر:بقای دین در پرتو قیام اباعبدالله الحسین(ع) است
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه بهشهر:بقای دین در پرتو قیام اباعبدالله الحسین(ع) است

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت الاسلام و المسلمین جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در شب هشتم محرم در جمع عزاداران حسینی اظهار کرد: یکی از درس هایی که می توان از محرم آموخت؛ درسِ دفاع از حق  و مبارزه با باطل، استقامت و مقاومت برای دفاع از حق است. اباعبدالله الحسین(ع) به عنوان پاسدار مکتب خداوند و حافظ سنت نبی اکرم(ص) در برابر باطل ایستاد و ایثار نمود تا از حریم دین، قرآن و سنت دفاع کند.

وی افزود: جنگ میان حق و باطل از آغاز خلقت شروع شد و تا امروز این جریانِ تقابل حق و باطل همچنان است و حتی تا قیام حضرت مهدی(عج) ادامه دارد. انسان باید حق را بشناسد، در مسیر حق قرار بگیرد و در مسیر حق استقامت کند. باطل با شیوه های گوناگون در برابر حق قرار می گیرد. حق پایدار است و باطل به شیوه های گوناگون رخ نشان می دهد. در جریان کربلا حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با همه ی شیوه های متفاوت باطل مبارزه کرد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: بقای دین در پرتو قیام اباعبدالله الحسین(ع) است. امیرالمومنین(ع) می فرماید حق شمشیر بُرَّنده است. در بیانی دیگر می فرماید تنها چیزی که شایسته ی پیروی و دنباله روی به آن هستیم حق است. اسلام حق است. قرآن و نظام دینی حق است. امیرالمومنین (ع) فرمود حق شایسته ی پیروی است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری بر استقامت و دفاع از حق تاکید کرد و ادامه داد: انسان باید غیرت دینی داشته باشد غیرت دینی آدمی را می پروراند و شجاع بار می آورد و در صحنه های زندگی او را با کرامت می کند. اگر بخواهیم در مسیر دین رشد کنیم سیر و سلوک داشته باشیم بایستی اهل حق و پیروی از حق باشیم. در یاران سیدالشهدا این نمونه ها فراوان است مثل حبیب ابن مظاهر.  استقامت در راه حق را می توان در یاران سیدالشهدا مشاهده کرد. امامان در راه حق هستند.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: ملت ایران باید در جریان وقایع امروز ِ دنیا هوشیار و بصیر باشد. پیوند با اهل بین مخصوصا با امام حسین(ع) باید تقویت شود. ملت ایران باید تحولات افغانستان را رصد کند .ملت ایران باید در صحنه ی تحلیل سیاسی باشند و این ملت باید در آرامش و عدالت زندگی کنند.

 

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید