خانه / اخبار / اخبار دفتر امام جمعه بهشهر / امام جمعه شهرستان بهشهر: قیام اباعبدالله الحسین(ع) عزت ساز بود
کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

امام جمعه شهرستان بهشهر: قیام اباعبدالله الحسین(ع) عزت ساز بود

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در شب عاشورای حسینی اظهار کرد: شب عاشورا، شبِ بیعت است. هرکس محبت به امام حسین(ع) نداشته باشد عاقبت به خیر نمی شود. از این شب ها برای آخرت بهره ببرید. همه جا در دنیا نامِ اباعبدالله الحسین(ع) است. امن ترین مکان، خیمه گاه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

وی بیان کرد: پیغمبر مکرم اسلام فرمود هرکس امام حسین(ع) را دوست بدارد محبوب خدا می شود و هرکس محبوب خدا شود خداوند حاجت( نذر و اعمال) او را قبول می کند. تمامی حرف انبیا و امامان همین است.

مسئول حوزه علمیّه امام صادق(ع) خاطرنشان کرد: محبان و دوستان اباعبدالله الحسین ع در عالَم زیادند گروهی به اباعبدالله الحسین ع علاقمندند مثل زرتشت و هندی ها. این گروه اباعبدالله الحسین ع را دوست دارند زیرا امام حسین علیه السلام علیه ظلم، فساد، ستم مقابله کرد. به مردم عزت داد و قیامش عزت ساز بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری تاکید کرد: امام حسین علیه السلام یک اسوه، قهرمان، شجاع مردی بود و امر به معروف و نهی از منکر بود و عامل بیداری بشریت شد اما عده ای علاوه بر آنکه به امام حسین علیه السلام علاقه دارند به ایشان عقیده دارند این گروه شیعیان هستند. حال باید بگوییم امام حسین علیه السلام از ما چه انتظاراتی دارد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: اولین انتظار امام حسین علیه السلام از ما این است که بنای اصول دین را محکم کنیم معرفت به خدا، معرفت به رسالت رسول الله و امامت پیدا کنیم. خانواده ها مراقب فرزندان باشند. به اصول اعتقادی پای بند باشید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری پای بندی به احکام، معنویات و اخلاقیات را انتظار دیگر امام حسین علیه السلام از شیعیان برشمرد و افزود: انسانِ حسینی به نماز پای بند است. امام صادق علیه السلام فرمود از شیعیانِ ما نیستند کسانی که نماز را سبک می شمارند.

این استاد حوزه بر اهمیت دادن به نماز تاکید کرد و گفت: امام حسین علیه السلام فرمود بدانید من برای اقامه ی نماز قیام کردم من برای ترویج خوبی ها قیام کردم. نماز عاشورا وجدان های خفته مردم مسلمان را بیدار کرد. نماز عاشورا دشمنان را رسوا کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری بیان کرد: انتظار بعدی امام حسین علیه السلام از ما این است که مقاوم، با بصیرت و استقامت باشیم در دنیای امروز باید با مقاومت در برابر دشمنان ایستاد. آمریکا به مردم دنیا بسیار خباثت کرد. آمریکا دشمن قسم خورده ی دنیای اسلام و بشریت است. آمریکا به هر کجا پا گذاشت ذلت، ناامنی، فساد و ظلم آورد. داعش پرورده ی آمریکاست.
وی ادامه داد: امیرالمومنین ع می فرماید هر گاه دارید از حقیقت دفاع می کنید از عِده و عُده ی دشمن نهراسید؛ مقاوم و با استقامت باشید. امروز در فضای مجازی شیعیان را بسیار سرزنش می کنند. مردم حتی در شرایط کرونایی از اباعبدالله الحسین ع جدا نشدند و نخواهند شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بهشهر گفت: امام حسین ع از ما انتظار دارد در زندگی نسبت به حلال و حرام حساس باشیم. سرمایه را به حرام آلوده نکنید. غفلت نکنید. انتظار دیگر از جامعه ی شیعیان این است که شیعیان اهل تلاش، اهل جهاد و اهل تولید باشند. انتظار دیگر؛ رعایت حجاب و عفاف است. امام حسین علیه السلام از ما انتظار ایثار، تقوا، اطاعت و تسلیم در برابر خدا و دینِ خدا دارد.

کانال تلگرامی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

پاسخ بدهید