امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: اصل ولایت تنها راه نجات و سعادت بشر است

کد خبر: 27099
زمان انتشار: 1 مرداد 1400 - 12:12 قبل از ظهر -
68 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، استقامت و پایداری، محبت و عشق و دلدادگی به ولایت امیرالمومنین ع و فرزندانش، علاقمندی به ولایت فقیه توصیه و سفارش کرد.

مسئول حوزه علمیه امام صادق علیه السلام بهشهر بیان کرد: پیغمبر اکرم ص تنها راه نجات و سعادت و برون رفت از مشکلات ولایت علی ابن ابیطالب و فرزندانش می داند. در روایتی به امیرالمومنین ع خطاب کرد یا علی، خوش به حال آنانی که تو را محبوب می دارند و خودشان را محبِّ شما می دانند و بدا به حال کسانی که تو را دشمن می دانند. علی جان، تو عَلَم و نشانه ی هدایت و رستگاری امت هستی. هرکسی تو را دوست بدارد رستگار می شود.

خطیب جمعه بهشهر گفت: در روایت آمده اسلام بر پنج پایه استوار است ۱- نماز ۲- روزه ۳- زکات ۴- حج و ۵- ولایت. ولایت تضمین کننده ی حاکمیت تمامی عبادات و فروع اسلامی است. دنیا امروز مملو از بحران است بحران مدیریت، بحران ممنوعیت، بحران اخلاق و سیاست و… نجات و سعادت در این دنیای پر بحران در گرو ولایت است. پیغمبر اکرم ص فرمود از علی ابن ابیطالب جدا نشوید زیرا علی ابن ابیطالب مظهر فتوت و جوانمردی است.

حجت الاسلام والمسلمین جباری در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را به تقوای الهی، تلاش در مسیر زندگی فردی و اجتماعی، اتحاد و وحدت، صفا و صمیمیت توصیه و سفارش کرد.

خطیب جمعه بهشهر گفت: در سوره مبارکه مائده خطاب به پیغمبر اکرم آمده ای رسول، امروز (عید غدیر) آنچه که فرمان یافته ای(یعنی جانشینی حضرت علی ع به عنوان امام و پیشوای مردم) وظیفه داری به آن عمل کنی. اگر امروز این پیام را به مردم نرسانی در حقیقت رسالتت را کامل نکردی. پیغمبر اکرم ص به مردم سفارش کرد از علی جدا نشوید از امامت و ولایت جدا نشوید اگر می خواهید سعادتمند شوید و اسیر استعمار و استکبار نشوید.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری به پیام آیه ی فوق اشاره کرد و گفت: انتخاب رهبر اسلامی و امامت دینی باید معصوم و از سوی خداوند باشد. اگر رهبری معصوم باشد هم مکتب رشد می کند هم مردم حفظ می شوند و به کمال می رسند. رکن اصلی اسلام امامت و حکومت است و هرکس ولایت را قبول نکند کافر است.

وی در ادامه به مناسبت های میلاد امام هفتم، روز صدا و سیما، روز اهدای خون، حادثه ی خونین مکه، شهادت میثم تمار، تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات، روز مباهله و…. اشاره کرد.

همچنین در پایان به مناسبت پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور در شهرستان بهشهر توسط نوجوانان نخبه بهشهری از حضرت حجت الاسلام والمسلمین جباری امام جمعه محبوب شهرستان بهشهر و تنی چند از اعضای محترم ستاد برگزاری نماز جمعه در بین الصلاتین نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بصورت نمادین تقدیر شد .

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری