امروز یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱
پایگاه اطلاع رسانیدفتر امام جمعه شهرستان بهشهر

خطیب جمعه بهشهر: امروز اولویت کشور مقابله با ویروس کروناست/مصلی در اختیار شبکه بهداشت

کد خبر: 27254
زمان انتشار: 22 مرداد 1400 - 18:17 بعد از ظهر -
75 بازدید

به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان بهشهر؛ حجت‌الاسلام والمسلمین جباری امام جمعه شهرستان بهشهر در ابتدای خطبه های نماز عبادی و سیاسی جمعه ی این هفته نمازگزاران را به تقوای الهی، پای بندی ارادت به ساحت مقدس اهل بیت، دلدادگی به سالار شهیدان اباعبدالله الحسین، امر به معروف و نهی از منکر، انصاف در زندگی، مراعات حقوق، اهمیت دادن به فرائض و واجبات و دوری از معاصی و گناهان توصیه و سفارش کرد.

وی در ادامه ی موضوع سلامت جامعه افزود: اگر بخواهیم جامعه ی ما جهادی و انقلابی باشد بایستی پیوند خود را با ولایت اهل بیت (ع) و در زمان غیبت با ولی فقیه محکم کنیم. ولایت یکی از پایه های دینِ ما و اساس و بنیاد اسلام محبت و ارادت به ساحت مقدس اهل بیت ع است.

خطیب جمعه بهشهر بیان کرد: یکی از دلایل تاکید و سفارش به ولایت آل الله این است که جامعه گرفتار پیشوایان گمراه و فاسد نگردد. پیغمبر مکرم اسلام فرمود وحشتناک ترین چیزی که من از آن برای امت خودم می ترسم اینکه گرفتار پیشوایان گمراه و فاسد گردند؛ اینکه آنها بر اریکه ی قدرت بنشینند و با اعتقادات امت اسلامی بازی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری گفت: در جریان انقلاب سرکرده ی منافقین و یا داعش و… را داشتیم. این گروه ها فتنه های زیادی راه انداختند و چه ضربه هایی به حیثیت اسلام و قران، به حیثیت پیغمبر و اولیای دین زدند.

مسئول حوزه علمیّه امام صادق(ع) شهرستان بهشهر گفت: پیغمبر اکرم فرمود عنوان و سرلوحه ی پرونده ی اعمال هرکس با امضای محبت به آقا امیرالمومنین ع رقم می خورد زیرا ولایت یعنی عشق و دلدادگی با معرفت، محبت و با اطاعت و تسلیم محض ولی امر بودن انسان را از مشکلات نجات می دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین به مصداقی از تسلیم پذیری اشاره کرد و افزود: پناه بردن به خدا و توسل به اهل بیت بسیاری از مشکلات را حل می کند.

خطیب جمعه بهشهر در ابتدای خطبه ی دوم نمازگزاران را مجددا به تقوای الهی، استفاده از ظرفیت ماه محرم، توبه ، حضور جدی در نماز جمعه و مجالس آقا اباعبدالله الحسین (ع) و به رعایت پروتکل های بهداشتی فراخواند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید عربعلی جباری بیان کرد: آقا اباعبدالله الحسین(ع) فرمود در مدت عمر و حیات زندگی در حفظ سلامت خود کوشا باشید. شما موظف هستید برای سلامتی جسم خودتان مواظبت کنید. امروز بزرگترین وظیفه ی ما مبارزه با این ویروس کروناست.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی باید عزم و اراده ی خود را تقویت کنیم. همه مراعات کنیم. به دورهمی و مسافرت نروید. اگر همین نماز جمعه ها و محرم برای مردم مشکل آفرین است باید تعطیل شوند. سلامت مردم اولویت دارد. در این روز ها ما هم گرفتار قطعی آب و خاموشی برق هستیم. دیگر نمی دانیم چگونه با مردم سخن بگوییم. مقام معظم رهبری فرمود مسئله ی تامین واکسن کرونا چه از راه واردات و چه از راه تولید داخلی باید با تلاش مضاعف و به هر شکل ممکن تامین شود و در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

امام جمعه شهرستان بهشهر گفت: اگر جای مناسب برای واکسیناسیون مردم در شهرستان وجود ندارد مصلی را در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار می دهم تا در این فضا واکسیناسیون مردم انجام شود. امروز اولویت کشور مقابله با ویروس کروناست.

حجت‌الاسلام والمسلمین جباری در رابطه با اهمیت دادن به مجالس اباعبدالله الحسین(ع) بیان کرد: مجالس عزای اباعبدالله الحسین(ع) مایه ی برکت و جلب رحمت الهیست. امروز کشور ما به این مجالس نیاز دارد البته با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی. امسال محرم تعطیل نمی شود اما شیوه ی عزاداری تغییر می کند. روحانیون و مداحان مطالب مفید و کوتاه بیان کنند.

مسئول حوزه علمیّه امام صادق ع با اشاره به نهضت مواسات و کریمانه اظهار کرد: به فرموده ی آقا‌، این با باید محوریت با مسجد باشد و سپاه، بسیج، خیرین، امامان جمعه و جماعت کمک ها را از طریق مساجد به جامعه هدف و مستحقین رسانده شود. همه زمینه را برای کمک فراهم کنند.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری